VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Dolanech hasiči dlouho spali. Znovu se probudili před pěti lety

Dolany – Na pomoc proti požárům si v Dolanech nejprve pořídili stříkačku a až rok poté, tedy v roce 1882, vznikl sbor dobrovolných hasičů.

25.11.2009
SDÍLEJ:

PŘI OSLAVÁCH 125. VÝROČÍ sboru v Dolanech získal ocenění Zasloužilý hasič Václav Košťál. Dlouhá léta působil ve výboru sboru a zasloužil se o sestavení mládežnického družstva.Foto: archiv sboru

V současnosti sbor čítá okolo padesáti členů. „Patříme do kategorie JPO 5 a tomu také odpovídá naše vybavení, tedy vozík se stříkačkou PS 12. Obec nám nedávno koupila auto k případným zásahům,“ uvedla hospodářka sboru Marcela Ambrusová a dodala, že výjezdová jednotka čítá devět členů. K zásahu se však nedostala již dlouho.

Právě proto se činnost dolanských hasičů ubírá směrem k práci pro obec a k soutěžím v požárním sportu. „Asi před pěti lety se nám podařilo činnost sboru oživit. Bylo to v době, kdy bylo v obci hodně dětí a ty měly zájem soutěžit. Vzniklo tedy mládežnické družstvo. Dnes máme tři družstva – dorost, ženy a muži. Jezdíme ale jen na okrsková kola a naše výkony nepřevyšují průměr,“ řekla Marcela Ambrusová.

Hasiči jsou v Dolanech vidět při každé obecní akci. „Jsme nejaktivnější spolek. Sami pořádáme pálení čarodějnic, mikulášskou nadílku či maškarní rej, ale jinak pomáháme, kde se dá,“ řekla hospodářka Ambrusová.

Když se v roce 2007 uskutečnily oslavy 125 výročí založení hasičského sboru v Dolanech, získal ocenění Zasloužilý hasič dlouholetý člen výboru Václav Košťál. Právě on stál u počátku mládežnických soutěžních družstev.

LUKÁŠ PEŠKA

25.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Motorkář po nárazu do mostku letěl několik desítek metrů vzduchem. Přiletěl pro něj vrtulník.
4

Motorkář letěl vzduchem desítky metrů a pak ještě vrtulníkem. Přehlédl mostek

Pardubické letní kino.

Will Smith dostane v letním kině druhou šanci

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Pardubicko – Domácí fotbalisté na úvod nového mistrovského ročníku hýřili štědrostí. Hned pět utkání ze sedmi totiž ovládli hosté. Mezi nimi i nováčci ze třetích tříd.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Chvaletice – Hned čtyřikrát za jediný den zaměstnal drogově závislý mladý muž strážníky ve Chvaleticích. 

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení