HOKEJ: Stop obhajobě. Pardubice končí

Vítkovice - /FOTOGALERIE/ - Semifinále play off: Z postupu do finále se radují Vítkovice v čele s fantastickým Mál­kem

27.3.2011 1

Snímky z utkání HC Vítkovice Steel – HC Eaton Pardubice.Foto: Deník/Pavel Sonnek

Obhajoba titulu se nekoná. Troufalý sen vzal za své.

Samotné nájezdy, pět z pěti neproměněných, definitivně povalilo mistra. Pardubice končí, Vítkovice se po roce znovu těší na finále.

Konečné skóre semifinále 4:1 dokumentuje převahu severomoravské jízdy. Šampion neměl na dokonale seřízený stroj nárok.

Před rokem sledovala natřískaná ČEZ Aréna jiné scénky. Obrovskou radost Pardubic, oslavy titulu na ledě a poté přímo v útrobách haly.

Nyní?

Mistr upadá do zapomnění, extraliga bude mít nového vládce. Hráči v červených dresech se sklopenými hlavami opouštějí jeviště, na kterém se společně s poblázněnými fanoušky radují Vítkovičtí. Fantom Málek, stratég Trličík, veteráni Burger s Ujčíkem.

Domácí brankář opět předvedl, že v play off má na Pardubice zaručený recept. Při nájezdech to jen stvrdil razítkem. Své soukromé skóre s Východočechy povýšil na 4:0. Dvě výhry se Slavií, jedna s Plzní a teď čtvrtá s Vítkovicemi.

Co bude s Pardubicemi?

Pravděpodobně je znovu čeká hledání nového kouče.

Josef Jandač má podle všeho namířeno do Sparty.

Otevírá se cesta pro návrat Václava Sýkory, tedy pokud mu nepřiletí na stůl lukrativnější nabídka z Ruska.

Každopádně vedení Pardubic se už prý u Sýkory vyptávalo, jak by se mu pozdával nový kontrakt… Uvidí se.

Nejbližší dny snad nabídnou odpověď.

Vítkovice – Pardubice 3:2 sn (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0)

Fakta

branky a nahrávky:
12. Vrána (Klimek, Trnka), 13. Ujčík (Burger), rozhodující nájezd Burger – 48. Koukal (Píša), 49. Píša (Špirko, Kočí). Rozhodčí: Baluška, Ország (oba Slovensko) – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Konečný stav série: 4:1.

HC Vítkovice Steel: Málek – Vosátko, Ficenc, Bartoň, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Rehák – Huna, Húževka, Strapáč – Ujčík, Burger, Káňa – Pohl, Vrána, Klimek – Szturc, J. Sýkora, Tomas. Trenér: Trličík.

HC Eaton Pardubice: A. Svoboda (71. Růžička) – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, M. Drtina, Mezei – Kolář, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Kůrka, Pineault, Špirko – Kousal, Buchtele, Rákos. Trenér: Jandač.

HLASY TRENÉRŮ

Pardubice nedokázali vrátit sérii domů a mají po sezoně.
„Začali jsme hodně špatně, u všeho byli druzí. Ve druhé jsme výkon nezvedli, ale soupeř už se tolik nedostával do takového tlaku, jako v první třetině. Dokázali jsme ve třetí třetině během krátké chvíle srovnat. Před nájezdy jsem věřil, že to zvládneme, protože někdy to tak bývá, že soupeř je lepší a nakonec prohraje. To se nestalo,“ krčil rameny pardubický kouč Josef Jandač.

Domácí slavili postup přímo na ledě, kde nechyběl v chumlu šťastných vítkovických hráčů ani trenéři.
„Do utkání jsme vstoupili mimořádně dobře. První třetina byla hodně dobrá, vedli jsme 2:0 a měli i pár dalších šancí. Minutový výpadek v polovině třetí třetiny nás stál vedení, potom tam jel ještě soupeř úplně sám. Pokud by proměnil, bylo by to všelijaké. Musím smeknout před Máličem (Málek), který má parádní fazonu,“ poznamenal vítkovický asistent Zdeněk Moták.

Autor: Radek Špryňar

27.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Dělníci zranění po výbuchu se už vrací domů

V Záchlumí vzplály olejové zásobníky

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Pardubice - Exploze lisu na střelný prach zranila obsluhu a napáchala škodu za asi patnáct milionů.

Hokejový kádr je stále široký, blíží se řez

Pardubice – Ještě dva týdny přípravného období, v tom třetím již přijde ostrý extraligový start. Hráči pardubického Dynama ladí formu na úvodní utkání se Spartou, které se hraje 8. září. Pardubice zatím odehrály osm přípravných zápasů, v šesti z nich vyhrály.