Hvězda zápasu
PETR SÝKORA, útočník Pardubic, (v utkání 2 góly): Branku Hradce vytrvale ostřeloval celý zápas. Hrál báječně! První gól vstřelil při přesilovce svým klasickým způsobem, když ranou z první udělal málem díru v síti. Necelé tři minuty před koncem se ideálně motal kolem branky, našel volný puk a rozhodl.

Moment zápasu
HVĚZDA A PAK PADOUCH: Brandon Maxwell předvedl parádní dva zákroky proti Honejskovi, s další Červeného dorážkou mu pomohli v brankovišti spoluhráči. Tady Hradci ukradl jasný gól. Za chvíli ho ale Mountfieldu daroval. Vyjel za bránu, namazal Dejovi, už nestihl zaujmout postoj a Hradec zadarmo vedl 2:1.

Na góly to nebylo nejbohatší derby. Ale na hokejovou kvalitu? Velká paráda!

Ani sekunda nudy, ani chvilka zahálky. Tohle byl hokej jako řemen. Čtyřzápasová šňůra hradeckých výher je minulostí. Ukončil ji pardubický dělostřelec Petr Sýkora. Stal se králem třetího derby sezony.

Přitom to docela dlouho vypadalo, že zápas bude mít spíš smutného hrdinu a klíčovým momentem se stane úlet brankáře Brandona Maxwella. Extraligová jednička ve hře s hokejkou tentokrát vyrobila obří kiks.

Na konci druhé třetiny chtěl Maxwell urychlit rozehrávku při přesilovce, ale ouha. Nahrál na špatnou hokejku. Patřila Rastislavu Dejovi. Rychle pálil, Maxwell nestačil zaujmout správný postoj a puk mu proletěl do sítě. Ve 39. minutě Hradec vedl 2:1, navíc totálně zadarmo. Nakonec ale rozhodoval úplně jiný moment…

Že nový kouč Pardubic Peter Draisaitl zašpuntuje lahev s ofenzivními nápady a nařídí přísnou defenzivu? Nevypadá to. Dynamu nechal útočná křídla, jen jim dává řád„Nemáme zase tak zkušený tým. Jestli na Mountfield vyrukujeme s něčím špatným, tak dostaneme. A to nechceme," plánoval před zápasem.

Svůj bývalý soubor zkusil zaskočit hodně aktivním nástupem, ale nepovedlo se. Vynikající Kacetl při úvodním tlaku všechno co měl, pochytal. Zrádná byla hlavně Rapáčova teč, při ní ukázal bleskovou reakci.
Zápas měl díky Draisaitlovi velký náboj. Tři a půl roku působil v organizaci Mountfieldu, v prosinci ho klub propustil a teď ho najaly Pardubice.

Celý zápas prostál mezi hráči na střídačce. Když se mu něco nelíbilo, hned gestikuloval.

Ve 47. minutě smazal Maxwellův kiks Rapáč, Pardubice tak i podruhé v zápase smazaly manko, podruhé vyrovnaly.

Necelé tři minuty před koncem to přišlo, Petr Sýkora zúročil práci Marcinka a německý stratég se mohl usmát. Zase v derby stál na správné straně…

Reakce na kouče? Bez urážek…

Že Peter Drasaitl odešel ke konkurenci do Pardubic? Hradečtí příznivci to přešli. Nechali ho v klidu. Žádné pokřiky, natož urážky. Nic takového se nedělo. Fanoušci se ve vyprodané aréně věnovali fandění, strhující zápas k tomu navíc přímo vybízel. A Draisaitl se mohl nerušeně věnovat své práci – koučingu. Jestliže na hradecké střídačce moc emocí neprojevoval, v derby se několikrát pustil do prudké debaty s rozhodčím. Žádal si vysvětlení některých sporných výroků. Nakonec byl za „kinga", Pardubice tahá z pasti baráže.

Pardubice – Hradec Králové 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Fakta – branky a nahrávky: 29. Sýkora (Štajnoch, Redenbach), 47. Rapáč (Nahodil, Orsava), 58. Sýkora (Marcinko, Redenbach) – 22. Frühauf (Pilař, Ihnačák), 39. Dej.
Rozhodčí: Fraňo, Wiegand – Bláha, Špůr.
Vyloučení: 2:5.