Ďábel Hudáček zničil 55 zákroky Spartu

Praha - Před play off si Pardubice vstříkly do žíly koňskou dávku sebevědomí. Vyhrály na Spartě 3:0.

6.3.2014

Sparta vs. Pardubice - Petr Ton (vlevo) a Jan SemorádFoto: ČTK/Michal Kamaryt

Tři minuty před koncem zápasu se začaly vyklízet tribuny a z domácího kotle se ozval pokřik: „Bojujte za Spartu".

„My jsme náš hokej hráli až v první polovině třetí třetiny. Ve zbytku nevím, kde jsme byli. Nedáváme góly, poslední zápasy byly trošku bez motivace a dnes to bylo vidět. Pardubicím dnes navíc dobře chytal gólman," prohlásil trenér domácího týmu Josef Jandač.

Vítěz základní části měl víc střel, dlouhou přesilovku 5 na 3, která trvala 74 vteřin, jenže v koncovce byl totálně jalový. Mučil ho brankář Július Hudáček, který pochytal neuvěřitelných 55 puků. Tolik zákroků mívají brankáři obyčejně za dva zápasy.

Slovenská jednička si fenomenálním výkonem vysloužila druhou extraligovou nulu. „Po první třetině jsem měl v mobilu SMS od přítelkyně, že vypadám v pohodě," usmíval se pardubický hrdina.

Jeho přítelkyně hokeji evidentně hodně rozumí. V pardubické brance nebyl jen tak obyčejný brankář, ale ďábel, co skákal po každém puku, co jenom mihnul kolem brankoviště. „Chtěl bych ho vyzdvihnout už za výkon proti Třinci a teď byl znovu fantastický. Jednoznačně nás podržel," vystřihl mu poklonu kapitán Václav Kočí.

Když už se za Hudáčkova záda kus černé gumy pomalu šoural, odpálil ho pryč ve třetí třetině Jan Semorád.

Prosadit se proti němu nedokázal ani, v této sezoně spolehlivý pardubický kat, Lukáš Pech. Malý šikula byl vidět jenom na začátku první třetiny, ale jeho první nebezpečnou střelu Hudáček zlikvidoval vyrážečkou, druhou betonem.

Do vedení šli hosté ve 22. minutě. Petr Sýkora nahodil před branku puk od pravého mantinelu, nedůrazní sparťanští obránci jenom koukali, jak se mezi nimi zjevil ruský bohatýr Jevgenij Mozer, v klidu pro sebe uhájil kotouč a poslal ho do sítě.

Tlak Sparty? Jen občas. O nějakém dlouhém pobytu v útočné třetině nemohla být řeč. „Měli jsme hodně střel, ale jsou střely a střely. Přesto si myslím, že jsme měli šance, které měly skončit gólem," kroutil hlavou Jandač. Na konci druhé části pak jen domácí soubor koukal, jak se do šancí procpali Tomáš Zohorna, Blaž Gregorc a Petr Sýkora. Tady měl zase práci sparťanský gólman Tomáš Pöpperle.

„Pro vývoj utkání bylo nejdůležitější, že jsme neinkasovali po našem vstřeleném gólu na začátku druhé třetiny a na začátku třetí, kdy nás Sparta zmáčkla," ulevil si pardubický asistent trenéra Miloš Říha.

Vítězství Pardubic potvrdili v závěrečné části při přesilovce Lukáš Radil a v 57. minutě Radoslav Tybor.

Pardubice tak minimálně do pátečního večera v tabulce předskočily o bod Vítkovice. Pokud v Třinci získají maximálně bod, skončí Východočeši sedmí a v předkole play off narazí na jednoho z dvojice Slavia, Litvínov. Jestli Vítkovičtí vyhrají, utkají se Pardubice s Libercem. Předkolo každopádně začnou v pondělí doma.

HC Sparta Praha – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Mozer (Kolář), 52. Radil (V. Kočí, Tybor), 57. Tybor (Radil, Vašíček).
Rozhodčí: Lacina, R. Polák – D. Jelínek, Pešek.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 0:1.
Diváci: 4370.

Sestavy:
Sparta Praha: Pöpperle – Pilař, Piskáček, Sičák, Polášek, Hrbas, Kubát – P. Ton, J. Hlinka, Buchtele – Kumstát, Pech, T. Rachůnek – Klimek, Divíšek, I. Rachůnek – Simon, Přibyl, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.
Pardubice: Hudáček – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, V. Kočí, Korím – P. Sýkora, T. Zohorna, Endál – Radil, T. Nosek, Tybor – Kolář, Mozer, Semorád – Číp. Trenéři: Venera a Říha ml.

Autor: Pavel Ryšavý

6.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci zranění po výbuchu se už vrací domů

V Záchlumí vzplály olejové zásobníky

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Pardubice - Exploze lisu na střelný prach zranila obsluhu a napáchala škodu za asi patnáct milionů.

Gripeny opustily Pardubice a jsou zpět v Čáslavi

Pardubice - Pardubické letiště už není dočasnou základnou stíhacího letectva české armády.

Hokejový kádr je stále široký, blíží se řez

Pardubice – Ještě dva týdny přípravného období, v tom třetím již přijde ostrý extraligový start. Hráči pardubického Dynama ladí formu na úvodní utkání se Spartou, které se hraje 8. září. Pardubice zatím odehrály osm přípravných zápasů, v šesti z nich vyhrály.