Pardubice vstřelily v poslední minutě dva góly a pak rozhodly v prodloužení. Ve nedělním utkání 45. kola Tipsport extraligy se odehrálo něco podobného, jenže v opačném gardu.

V závěru utkání tentokrát vedli o dva góly Pardubičtí, ale Zlín dokázal 39 vteřin před koncem vyrovnat. Pak navíc získal i druhý bonusový bod, když v samostatných nájezdech rozhodl Roberts Bukarts.

Dynamo na Moravě dvakrát vedlo, druhý gól vstřelil v závěru prostřední třetiny Michal Bárta. Ve 46. minutě hrál Zlín dvojnásobnou přesilovku, kterou hned za pět vteřin využil Holík. Stav 2:2 se pak změnil v 52. minutě, když prudkou střelou v početní výhodě uspěl Petr Čáslava. V čase 57:15 navíc ujel Ján Sýkora a bekhendem přidal čtvrtý gól. Tříbodový ovšem nebyl.

Za 26 vteřin totiž Veselý překonal Hübla, který nastoupil v brance Dynama. Po vyloučení Schause hráli hosté navíc v oslabení a 39 vteřin před koncem utkání inkasovali po teči Šťastného počtvrté.

V prodloužení hosté přežili čtvrté vyloučení beka Schause v utkání i tyčku v podání Holíka. V nájezdech se za Dynamo trefil jen Tomášek, za Zlín dvakrát uspěl Bukarts a ve čtvrté sérii duel ukončil.

Zlín – Pardubice 5:4 sn
Fakta – branky: 15. Bukarts (Honejsek), 46. P. Holík (Bukarts), 58. O. Veselý (Řezníček, Bukarts), 60. Šťastný (Kotvan, Marušák), rozhodující nájezd Bukarts – 12. Schaus, 37. Bárta (Nahodil), 52. Čáslava (Schaus, Hubáček), 58. J. Sýkora (Nahodil). Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 4534. Třetiny: 1:1, 0:1, 3:2 – 0:0.
PSG Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Blaťák, Řezníček, Gazda – Říčka, P. Holík, Šťastný – Kubiš, Popelka, Okál – O. Veselý, Honejsek, Bukarts – Gago, Sedláček, J. Ondráček – Ostřížek. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.
HC Dynamo Pardubice: J. Hübl – Nedbal, Trončinský, Schaus, Čáslava, Chaloupka, Ščotka – P. Sýkora, Špirko, Rolinek – Beran, Tomášek, Hubáček – J. Sýkora, Nahodil, Bárta – Starý, T. Kaut, Poulíček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.