Za stavu 4:4 nahodil v 50. minutě od červené čáry puk vítkovický Jan Štencel. Jeho pokus skočil a nečekaně zaplul za Maxwella. Šestý gól přidal Szturc a korunoval pardubický výbuch ve poslední části. Pět inkasovaných gólů? To bylo na ručník.

Dynamo je hlavním kandidátem na trofej pro nejméně čitelný tým ligy. Nikdy nevíte, co přinese další minuta. Východočeši se znovu ukázali jako mistři výpadků. Vedli na konci druhé třetiny 3:1, Vítkovice v tu chvíli působily hodně zoufale a nešťastně. Létaly v průšvihu. Jenže po přestávce se všechno otočilo. Ve 45. minutě bylo srovnáno.

Pardubicím vycházela jedna jediná věc – přesilovky. Monja po luxusní kombinaci využil třetí početní výhodu, jenže rychle srovnal Kafka a pak přišla černá Maxwellova chvíle.

Sice zase vytáhl několik dobrých zákroků, Szturcovi lapil dvě tutovky a Hovorkovi sólo. Jenže mluvit se bude teď jen o gólu z půlky, který o všem rozhodl.

Porážka v Ostravě znamená pořádný malér. Pardubice nezvládly zápas pravdy, nedokázaly porazit tým, se kterým se přetahovaly v tabulce o jedenácté místo.

Momentálně frčí po skluzavce dolů a jestli nezačnou brzdit, klidně může tradiční tým zahučet až do baráže. Strašák začíná dostávat reálné obrysy…

Pardubice 6:4 (0:0, 1:3, 5:1)Fakta – branky a nahrávky: 25. P. Kafka (M. Hlinka, Čerešňák), 41. Olesz (Čerešňák), 45. P. Kafka (Čerešňák, Olesz), 50. Balán (Hovorka, P. Zdráhal), 50. Štencel (Tomi), 58. Szturc (Pastor) – 28. Rapáč (Ščotka), 37. Orsava (Moňa), 39. P. Sýkora (Štajnoch), 48. Moňa (Orsava, Tomášek).
Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Bryška, Skopal.
Vyloučení: 4:2.