JIHLAVA – PARDUBICE 4:3 po s.n. (1:0, 2:0, 3:0).
Fakta – branky: 14. F. Seman (Szathmáry, Šidlík), 24. Jiránek (J. Skořepa), 35. Jiránek (Jergl, J. Skořepa), nájezd Zeman – 42. Ovčačík (Tomášek), 42. P. Sýkora (Rolinek), 46. Trončinský (P. Sýkora). Rozhodčí: Hradil, Souček – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc Bárta 10 minut. Využití: 1:1. Diváků: 6200.

Sestavy - Jihlava: M. Svoboda – J. Říha, Dundáček, Szathmáry, Šidlík, Půža, Kajínek, Kaláb, Váňa – Jiránek, J. Skořepa, Jergl – Čachotský, F. Seman, Zeman – Důras, Hubáček, Diviš – Čermák, Jícha, Anděl. Trenéři: Vlk a F. Zeman. Pardubice: M. Růžička – Schaus, Čáslava, Trončinský, Ovčačík, Ščotka, Chaloupka, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Špirko, P. Hubáček – M. Bárta, D. Tomášek, M. Beran – Starý, T. Kaut, Panna. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

V hokejové baráži se dějí věci, potvrdil to i zápas Pardubic v Jihlavě. Východočeši prohrávali o tři góly, ve třetím dějství pak během necelých pěti minut vyrovnali. V samostatných nájezdech ovšem už neskórovali.

V předchozím utkání přehráli Pardubičtí Jihlavu zásluhou tří gólů v poslední třetině. Něco podobného museli zopakovat i v pátečním utkání na Horáckém zimním stadionu. Tedy alespoň k tomu, aby šel zápas do prodloužení. Po druhé třetině totiž Dynamo prohrávalo již 0:3!

Jihlava vedla od 14. minuta, kdy využila svou druhou přesilovku. Puk se odrazil k volnému Semanovi, jenž zblízka nezaváhal.

V prostředním dějství byli hosté střelecky aktivnější, ale gólů se dočkali jen Jihlavští. Na Jiránkův gól mohl odpovědět J. Sýkora, jenže sám před brankářem neuspěl. Ve 35. minutě pak Jiránek přidal svůj druhý zásah do odkryté svatyně.

Ve třetí třetině už se Pardubičtí prosadili. Když se hrálo znovu v plném počtu, tak Tomášek přihrál Ctiradu Ovčačíkovi, jenž přesnou trefou zrušil Svobodovo čisté konto. Za dalších 47 vteřin našel Rolinek zpoza branky Petra Sýkoru, který se trefil mezi betony jihlavského brankáře.

V pardubické přesilovce se pak trefil od modré čáry Marek Trončinský, když puk přes clonící hráče skončil v síti. Čas 45:12 a vyrovnáno.

V nájezdech se prosadili jen domácí hráči Seman a Zeman, zatímco Tomášek s P. Sýkorou nebyli úspěšní.