Skóre zápasu otevřel Marek Trončinský, jenž překonal Svobodu střelou od modré čáry, ale pak diktovala tempo Plzeň. Ještě v první třetině stihl vyrovnat Kubalík, ten hlavní úder ovšem přišel až po první přestávce.

Ve druhém dějství se prosazovali jen Západočeši. Během deseti minut vstřelili čtyři branky a vyhnali Ondřeje Kacetla na střídačku. Hosté mohli reagovat v přesilovkách. Když už Svobodu překonali, sudí gól neuznali, protože již dříve přerušili hru. Místo toho naopak na cestu do kabiny padl šestý gól Plzně.

Pardubičtí pouze korigovali povedenou tečí Jána Sýkory, ale to bylo z jejich strany vše. Tedy směrem dopředu, protože v prostoru kolem vlastní branky pokračovala nedůslednost pardubických hráčů.

Byly z toho další tři góly během necelých čtyř minut a zkompletovaný hattrick Milana Gulaše. 29 vteřin před koncem duelu pak Východočeši inkasovali ještě jednou a napodobili tak Olomouc, která v Plzni nedávno dostala deset gólů.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC DYNAMO PARDUBICE 10:2
Fakta – branky a nahrávky: 20. D. Kubalík (Stach, Kindl), 22. Gulaš (Mertl), 28. Kracík (Schleiss, Moravčík), 31. Gulaš (Kratěna, Mertl), 32. Stach (D. Kubalík, Kindl), 40. D. Sklenička (Kracík, Kratěna), 50. Straka, 51. Mertl (P. Kadlec, Indrák), 54. Gulaš (Indrák), 60. Kracík – 13. Trončinský, 46. J. Sýkora (Wishart, Rolinek). Rozhodčí: Pešina, Souček – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:5, navíc Straka a Cardwell 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5550. Třetiny: 1:1, 5:0, 4:1.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Kvasnička – D. Kubalík, Stach, Kindl – Straka, Mertl, Gulaš – Schleiss, Kracík, Kratěna – Kodýtek, Preisinger, Indrák. Trenéři: M. Straka, Vlasák a Čihák.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (32. Růžička) – Cardwell, Wishart, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hunkes, Holland – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – Kaut, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Bojko, Perret – Vondráček, Poulíček, Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Další známé výsledky:

Hradec - Sparta 2:3, Třinec - Litvínov 5:1, Brno - Jihlava 4:2, Liberec - Chomutov 1:4, Olomouc - Zlín 3:4 po prodl., Vítkovice - Ml. Boleslav 3:2 po nájezdech.