Energie? Čtyřminutovka hrůzy

Pardubice - Hokejisté HC Moeller Pardubice díky famóznímu obratu v závěru porazili Karlovy Vary

12.10.2008

Mazej zpátky energetiku...Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Čtyři minuty hrůzy prožili v ČEZ Areně hokejisté Karlových Varů. Byli blízko první výhře po základní hrací době na pardubickém ledě od roku 1999, ale mohutné vzepětí Moelleru v konci utkání je o body připravilo.
Přes padesát minut Západočeši doufali, že černou sérii konečně zruší. Vedli 3:2, jenže pak přišel prudký atak Sýkorova souboru a sen o vítězství byl pryč. Dvakrát Tvrdík a Pivko. To byli strůjci velkého obratu. Pardubice tak zvítězily počtvrté v řadě a v domácí hale dokonce pošesté. Nic naplat, Moeller má formu jako hrom.
Ale jinak to byla včera pořádně tuhá bitva. Karlovy Vary v ní třikrát vedly. Už ve 2. minutě si vyjel od zadního mantinelu Skladaný a bekhendem zasunul kotouč za Lašáka. Pardubice rychle kontrovaly, když využily dvojnásobnou početní převahu. Na modré se napřáhl Čáslava a bombou vyrovnal. Hosty poslal znovu do vedení v přesilové hře Kumstát, když se trefil parádně nad Lašákovo rameno.
Východočeši srovnali po jediné slabší chvilce Mensatora. V polovině prostřední části vystřelil Somík téměř od červené, Mensator puk vyrazil pouze před sebe a důrazný Cetkovský vyrovnal. Pardubická radost vydržela pouze pět minut. Další početní výhodu zužitkoval karlovarský kapitán Skuhravý.
Jenže ve třetím dějství to přišlo. Nejprve Divíšek přihrál před branku, kde se puk odrazil od Tvrdíkovy holeně do sítě. Obrat dokonal Pivko, jenž proměnil odrazem o tyč trestné střílení, a chvíli poté blafákem završil skóre muž zápasu – Tvrdík.

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Dvě třetiny jsme měli problém s pohybem a perfektní obranou Varů. Soupeř nám chodil do těla a vznikalo přečíslení. Ve třetí části jsme se rozpohybovali a hráli už náš hokej. A samozřejmě přišly i góly. Za ten skvěly obrat v závěrečné třetině před klukama smekám. “

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): „De facto jsme dvě třetiny věřili v dobrý výsledek. Velice slušně jsme hráli ve středním pásmu, kde jsme Pardubicím způsobovali problémy. V druhé polovině třetí třetiny jsme zkolabovali především ve hře okolo branky. Bohužel jsme nesplnili to, co jsme si řekli o druhé přestávce. “

Pardubice – Karlovy Vary 5:3

Třetiny: 1:2, 1:1, 3:0

Muž zápasu: Tvrdík Michal

Branky a asistence: 4. Čáslava (Píša, Pucher), 30. Cetkovský (Somík), 52. Tvrdík (Divíšek, Pivko), 55. Pivko z trestného střílení, 56. Tvrdík (Pivko, Štrbák) – 2. Skladaný (Kumstát), 17. Kumstát (Řezníček, Skladaný). Rozhodčí: Minář – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváků: 8160.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal, Šeda – Cetkovský, Pucher, Somík – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Kolář, Koukal, Starý – Radil, Blažek, Ondřej. Trenér: V. Sýkora
HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Duben, Dobroň, Řezníček, Grof, Hanzlík, Němec, Mudroch, Prošek – Mi. Procházka, Kristek, Melenovský – Zaťovič, Skladaný, Kumstát – Košťál, Skuhravý, Dej – Bílek, Pech, Zucker. Trenér: Paleček

Autor: Radek Špryňar

12.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Dva tonoucí. Jen jeden měl štěstí

Eliška a Tereza Jandovy se narodily 16. června v 10 hodin a 14 minut a v 10 hodin a 16 minut. Eliška vážila 2330 gramů, měřila 46 centimetrů, Tereza vážila 2030 gramů měřila 45 centimetrů. Maminka Hana a tatínek Petr bydlí v Libchavách.
7

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Pardubice se v sobotu vrátí do roku 1942. Do heydrichiády

Pardubice /VIDEO/ – Odvaha československých výsadkářů kontra temná doba brutálních represí, které následovaly po smrti tyrana Reinharda Heydricha. Na jeho likvidaci se podíleli také členové paraskupiny Silver A Alfréd Bartoš, Jiří Potůček a Josef Valčík, kteří našli své zázemí v Pardubicích a okolí. Výročí jejich činů si tuto sobotu po 75 letech připomenou i Pardubice.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Nečas: Anglická královna se neptá na průběh...

Pardubice – Chodící finále… Těmito slovy se může přezdívat kapitán pardubických basketbalistů RADEK NEČAS. Jenže v Pardubicích se nějak zasekl na přechodu. Nejdříve musel dát přednost svištícímu Nymburku a ve své druhé sezoně za Beksu také nákladnímu automobilu z Děčína.