Pardubice – Litvínov 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1)

 Fakta – branky a nahrávky: 23. Rákos (Špirko, Nakládal), 55. Pivko (Kolář, Koukal), 56. Pineault (Mezei), 64. Pineault (Špirko) – 20. Kracík (Jánský), 29. Černošek (Kracík), 50. Lukeš. Rozhodčí: Minář, Smitka – Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 8 852.

Tentokrát hokejisté Eatonu své příznivce pořádně napínali. Ještě šest minut před koncem prohrávali 1:3, místní specialitou, slepenými góly ve třetí třetině, dokázali srovnat a v prodloužení obrat dokonal Pineault.

Bezbrankové skóre porušil necelou minutu před koncem první třetiny litvínovský Kracík. Po jeho pokusu si Růžička nebyl jistý, kde se nachází puk, pro jistotu se přesunoval k pravé tyči, jenže kus černé hmoty měl po sebou.

A nešťastně si ho zasunul za brankovou čáru. Gól do šatny však Eaton nepohřbil. Ve 23. minutě protlačil skrz Hübla Špirkovu přihrávku Rákos. Potom ale Pardubičtí začali souboje se „žlutoučernou skálou“ v brance Litvínova dlouho prohrávali. Rozlet Eatonu na dlouhou dobu zastavil před polovinou zápasu Černošek, jenž při přesilovce zaparkoval před Růžičkou a tečoval nabídku Kracíka za domácího gólmana – 1:2.

Eaton pod kotel pořádně přiložil až ve třetí třetině, k čemuž mu pomohla přesilovka při vyloučení Guly.

I po jeho návratu domácí drželi Litvínovské v šachu, celek hostí si chvílemi musel připadat jako na kolotoči. Jenže přišel kiks v rozehrávce, Mezei namazal ve vlastní obranné třetině Lukešovi a na čas bylo po parádě. Hübla pak přeci jen odčaroval zápěstím Pivko a z úhlu zařídil vyrovnání na 3:3 Pineault. V prodloužení si dal americký útočník ještě repete.

HC Eaton Pardubice: Růžička – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Radil, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Rákos, Zohorna, Buchtele

 HC Benzina Litvínov: J. Hübl – Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Kousalík, Skuhrovec, Gula – Lukeš, V. Hübl, Černý – Kubinčák, Jenáček, Ručinský – Jánský, Kracík, Trávníček – Majdan, Rindoš, Gerhát.

Hlasy trenérů:

Jiří Kučera, asistent trenéra Litvínova: „Přestáli jsme úvodní tlak domácích, pak se hra vyrovnala. Povedlo se nám jít do dvoubrankového vedení, ale hokej se hraje šedesát minut. V posledních šesti minutách nás soupeř dostal pod tlak a my jsme několikrát nevyhodili puk, kluci byli dost unavení a dostali jsme dva slepené góly.“

Josef Jandač, trenér Pardubic: „Dostali jsme gól v poslední minutě první třetiny, což bylo podobné jako v našich předchozích zápasech. Za stavu 1:1 jsme tam měli jednu vyloženou šanci, když Rasťa Špirko sice puk trefil, ale gólman mu střelu zázračně vytáhnul. Litvínov nás ve druhé třetině přitlačil, měli jsme problémy hlavně v našem obranném pásmu a soupeř se dostával do šancí. Když jsme ve třetí části dostali gól na 3:1, stáhli jsme hru na tři pětky a začali jsme hrát víc na riziko. Vytvořili jsme si tlak a podařilo se nám vyrovnat. Vzhledem k tomu, jakou máme bilanci na trestná střílení, chtěli jsme hrát prodloužení vabank a konečně se nám ho podařilo prolomit. Góly jsme sice dali z takových dvou nemožných pozic, ale konečně jsme aspoň začali střílet.“