Pardubice si po utkání zápase sezony mohly spokojeně plácnout. Gólově se prosadily první tři úročné formace, do statistik se zapsali oba jejich zámořští útočníci, vyšla jedna přesilovka a teď možná to nejdůležitější: jejich hra bavila. Bílí Tygři šelmu ve znaku rozhodně nepřipomínali, moc nekousali.

Bezbrankový stav zlomila ukázkově sehraná domácí přesilovka. Obránce Nakládal si nabruslil k levé Vošvrdově tyči, kam dostal parádní přihrávku přes celé brankoviště od Koukala. Nemohl minout – 1:0. Liberečtí si ani pomalu nestačili vysvětlit, kde se stala chyba a inkasovali podruhé. Somík se prokličkoval před branku, kde důsledný Elkins dotlačil puk za Vošvrdu.

Liberec si během dvaceti minut nevytvořil jedinou nebezpečnou situaci a proti pardubickému víření v útočné třetině působil dlouho bezradně i ve druhé třetině.

Starý pálil do tyče. Bartekovo sólo skončilo ve Vošvrdově klíně. Oba domácí střelci se ale dočkali. Starý ve 36. minutě, když se opřel do přihrávky Koláře, Bartek o tři minuty později, jehož dělovka našla škvíru ve Vošvrdově postoji.

Extrémní pardubické veselí se ovšem nekonalo. Proč? Tým hostí sice sbíral pobyt v útočné třetině po sekundách, ale mezi zásahy Starého s Bartekem vměstnal svoji trefu Bárta a 45 sekund před druhou sirénou procedil Růžičku Kudrna. Liberec žil.

Červená lavina se ovšem nezastavila. Brejk dvou na jednoho proměnil v pátý pardubický gól ve 44. minutě Sim a další odpověď už nepřišla. Pardubice si vychutnaly vítězství 5:2.

Pardubice – Liberec 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Fakta

branky a nahrávky: 17. Nakládal (Koukal, Kolář I), 17. Elkins, (Somík), 36. Starý (Kolář I), 39. Bartek (Sičák), 44. Sim (Zohorna, Rákos) – 38. Bárta (Bulíř), 40. Kudrna (Nedvěd, Čakajík). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 8 642.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Elkins, Somík – Sim, Zohorna, Rákos – Kousal, Radil, Buchtele. Trenér: Hynek.

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda – Čakajík, Výtisk, Hay, Holub, Pavlů, Derner, Kajinek – Kudrna, Nedvěd, Klimenta – Bartovič, Bulíř, Špaček – Bárta, T. Urban, Dušek – Bortňák, Vak, Víšek – Vantuch. Trenér: Kalous.