Těžký debakl Moelleru ve Varech

Karlovy Vary - Špatný start do druhé poloviny extraligy. Energie si ve 27.kole hokejové extraligy pohrála sMoellerem Pardubice a pohodlně si dokráčela pro tři body za vítězství6:1.

28.11.2008

Energie si pohrála s Moellerem Pardubice a pohodlně si dokráčela pro tři body za vítězství.Foto: DENÍK/Jan Čech

V první třetině viděli diváci jednu branku a jedno neproměněné trestné střílení.

V 11. minutě se prosadila čtvrtá formace Energie. Puk putoval v ose David Zucker, Jakub Bauer, Martin Zaťovič. Posledně jmenovaný vystřelil a Martin Růžička neměl šanci. Další vzrušení pro diváky přišlo v 19. minutě. Marek Melenovský si našlápl a řítil se na Růžičku. Pardubický Štrbák musel zatáhnout za záchranou brzdu a sudí a Mikula po jeho zákroku zkřížil ruce nad hlavou. Sám postižený se ujal exekuce, ale puk mu v poslední chvilce smekl z čepele.

Druhé dějství začali lépe hosté. Po dvaceti vteřinách putoval na trestnou lavici Košťál za podražení. Přesilovka Moeller trvala přesně 43. vteřin. Výstavní kombinaci druhé pětky zakončil Petr Koukal.

Energie také využila přesilovku. Ve 28. minutě, když seděl u trestoměřičů Snopek, vypálil od modré Michal Dobroň a poslal domácí do vedení. Domácí se touto trefou nadechli a do konce třetiny přidali ještě dva přesné zásahy. Ve 36. minutě se po křídle protáhl Lukáš Pech a přidal třetí branku. Dílo zkázy dokonal za další minutu a půl kapitán Václav Skuhravý.

Tak jako vlétly Pardubice ve druhé třetiny, tak Energie nastoupila do třetí části. Vyloučení Havíře potrestal ve 41. minutě Jaroslav Kristek. Od tohoto okamžiku se utkání změnilo v přehlídku karlovarské ofenzivní síly. Po mnoha vyložených šancích přidal další branku v 52. minutě Lukáš Pech.

STATISTIKY:

Karlovy Vary – Pardubice 6:1

Třetiny: 1:0, 3:1, 2:0.

Muž zápasu: Lukáš Pech

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Grof, Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Čutta, Duben – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Sailer – Skladaný, Pech, Dej – Jakub Bauer, Zaťovič, Zucker. Trenér: Josef Paleček
HC Moeller Pardubice: Růžička – Snopek, Čáslava, Píša, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal, Klejna – Tvrdík, Divíšek Pivko – Koukal, Kolář, Starý – Cetkovský, Blažek, Somík – Ondřej, Radil, Rákos. Trenér: Václav Sýkora.

Branky: 11. Zaťovič (Jakub Bauer), 28. Dobroň (Prošek, Kumstát), 36. Pech (Skladaný, Řezníček), 37. Skuhravý (Kumstát), 41. Kristek (Melenovský, Řezníček), 52. Pech (Skladaný) – 22. Koukal (Kolář, Starý). Rozhodčí: Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 3240.

Autor: Jan Čech

28.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
Mobilní simulátor bytového požáru si vyzkoušeli profesionální i podnikoví hasiči. Návěs kamionu dovede bezpečně simulovat požár kuchyně, obývacího pokoje a hasičům znepříjemnit zásah i tím, že jim dovede odřezávat ústupové cesty.
17

V ohnivém pekle. S hasiči jsme vyzkoušeli simulátor hořícího bytu

Strážník vypisuje pokutu. Ilustrační foto.

Alkoholické dostihy přes tři promile

Kouč Novotný: U mládeže jsem působil dlouho, je to posun

Pardubice - Trenérský tým fotbalových Pardubic je kompletní. Po minulé sezoně bylo jasné, že u mužstva zůstanou Jiří Krejčí s Martinem Shejbalem. K nim klub hledal kouče s potřebnou licencí pro druholigovou soutěž.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Krach na Evropě by měl být impuls ke změnám

Pardubice /ROZHOVOR/ - Basketbalová legenda Eva Horáková se ohlíží za propadákem na mistrovství Evropy.