HC Chrudim – HC Vrchlabí 2:3 (0:1, 1:2, 1:0).

Recept na vítězství venku? Blesková trefa v úvodu. Jako by podobný scénář vymysleli hosté v kabině před utkáním. Vždyť vstup do zápasu měli famózní, již po pár vteřinách musel domácí Landsman zasahovat proti Tvrdkovi, na drzý průnik Radka Hubáčka v 65. vteřině už stačit nemohl – 0:1. V dalším průběhu si vzali slovo oba brankáři, kteří se prezentovali několika skvělými zákroky, z nichž lze vybrat Koutského reflec proti ráně Krejnuse a Landsmanův skok do branky při dělovce Kubeše. A tak si pětistovka diváků musela na další změnu počkat do druhé části. Vrchlabí opět udeřilo hned po příchodu na led. Rusnákovo přesilovkové nahození na branku nikdo netečoval, ukázkově clonící spoluhráči se ale postarali o nulový výhled strážce domácího brankoviště – 0:2. Rozhodující pasáž utkání přišla mezi 25. a 28. minutou. Domácí snížili Sýkorou, s podporou fanoušků jich byl rázem plný led. Přišel ale únik Bezoušky, faul a sám postižený z trestného střílení opět vrátil dvoubrankové vedení na stranu Horalů. Ve zbytku duelu již hosté bojovali s vlastní koncovkou a výborným Landsmanem. Naštěstí domácí stihli již jen kosmetickou úpravu skóre, a tak se do Krkonoš vezou tři důležité body. „Povedly se nám vstupy do prvních dvou třetin, ale nejsem spokojený s koncovkou a disciplínou. Zbytečně jsme dostali soupeře do hry, neproměnili jsme spoustu šancí, což jsou hrubé chyby. V rozhodujících chvílích nás podržel brankář,“ sdělil na tiskové konferenci mimojiné trenér Elektromontu Josef Řeháček. V sobotu Vrchlabí přivítá doma HC Litoměřice. Hraje se v 18 hodin.

Fakta – branky: 36. Sýkora (Král, Drtina), 46. Šeda (Král, Sýkora) – 2. Hubáček (Chaloupka), 21. Rusnák (Čížek, Tvrdek), 29. Bezouška (tr. střílení). Rozhodčí: R. Wagner – Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 520.

TJ Stadion Kutná Hora – HC Trutnov 8:3 (1:1, 4:0, 3:2).

Trutnovští hokejisté vyráželi na led souseda v tabulce 2. ligy s odhodláním nevracet se domů s prázdnou. První třetinanapověděla vyrovnanému průběhu, ale prostřední část svěřenci Stanislava Mečiara absolutně nezvládli. Čtyři inkasované branky nejen že rozhodly o výsledku, ale ještě přivodily debakl, který čekal málokdo. V dresu soupeře se zaskvěl Petr Hemský, jenž se podílel na úvodních čtyřech gólech Sršňů.

Fakta – branky: 6. Bláha (Hemský), 23. Hemský (Beránek), 29. Beránek (Hemský, Rejzek), 38. Beránek (Hemský, Kadlec), 40. Nakládal (Křišťan), 42. Muras (Křišťan, Vylíčil), 51. Vylíčil (Křišťan, Nakládal), 54. Pelán – 12. Mikolášek (Chytráček), 43. Jindřich (Malinský), 59. Malinský (Havlíček).