OBRAZEM: Hattrick Koukala a konec domácího prokletí

Pardubice - Pardubice se střelecky probraly a rozcupovaly Třinec vysoko 9:2.

25.10.2010

MOMENTKY z hokejového utkání Pardubice - Třinec.Foto: DENÍK/ Luboš Jeníček

Šedivé domácí zápasy Pardubic rozmetal duel s Třincem v prach. Nepříliš pevná obrana Ocelářů s ne moc jistými gólmany Eatonu svědčila. Po pěti domácích nezdarech si Jandačovi svěřenci mohli konečně vítězně zařvat.

Ve velmi útočné první třetině se ujali vedení Oceláři. V 5. minutě dostal puk před odkrytou branku Květoň a bez problémů zavěsil. Na odpověď se nečekalo dlouho; Kolář po závaru srovnal a začaly útočné manévry. Pardubičtí Kočí s Nakládalem orazítkovali tyče, na druhé straně Svoboda zlikvidoval sólo Poláka. Obrátit skóre se Eatonu podařilo ve 13. minutě, když Hamerlíka prostřelil Koukal. Od té doby jeho tým nedal vedení z ruky. Ještě do první přestávky navíc Somík zvýšil na 3:1.

Kouč hostů Marek se pokusil tým probrat výměnou gólmanů i čerstvými hráči. Jenže jeden z nich Kania chyboval na útočné modré a brejk dvou na jednoho zakončil čtvrtým gólem ve 30. minutě Buchtele. A zdaleka to nebylo vše. Do dalšího přečíslení ujeli Somík se Zohornou, který z první zacílil popáté přesně. Avšak i pardubický brankář Svoboda měl o zábavu postaráno. Nejvíc se blýskl na konci druhé třetiny, když zneškodnil brejk Kohna s Polanským. Bouřícím divákům pak vystřihl radostné pukrle.

V exhibičním závěru si Pardubice s Třincem pohrály a dalšími góly vyšroubovaly skóre až na konečných 9:2.

Pardubice – Třinec 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)

Fakta – branky a nahrávky: 7. Kolář I (Koukal, Starý), 14. Koukal (Starý), 18. Somík (Nakládal, Špirko), 30. Buchtele (Mezei, Rákos), 36. Zohorna (Somík), 42. Bartek (Pivko, Zohorna), 47. Koukal (Kolář I, Rákos), 54. Kolář I (Rákos), 59. Koukal (Rákos) – 5. Květoň (Peterek, Vágner), 59. Varaďa (Bonk, Krajíček). Rozhodči: Minář, Šír – Lebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 8 761.

HC Eaton Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Jillson, Mezei, Píša, Kočí, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Radil, Rákos, Buchtele – Nahodil.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (21. Vojtek) – Lojek, Hořava, Krajíček, Hrabal, Zíb, Vágner, od 21. navíc Kania – Polák, Bonk, Varaďa – Růžička, McGregor (21. Ostřížek), Kohn – Květoň, Peterek, Adamský – Orsava, Polanský, Hrňa.

HLASY TRENÉRŮ

Jan Votruba, asistent trenéra Pardubic: „Do zápasu jsme vstoupili s taktikou, že chceme hrát důrazně, být hodně v pohybu a že soupeře budeme napadat. Myslím, že se nám to dařilo. Určitě nám hodně pomohlo, že jsme brzy vyrovnali a nemuseli jsme se jako v minulých domácích zápasech trápit dvacet, třicet minut s nějakým mankem. Pak už jsme hráli takový ten náš hokej, který jsme produkovali v minulé sezoně. Na co jsme pak sáhli, to nám vyšlo. Doufám, že tento zápas hráčům vrátí sebedůvěru, chytí se střelecky a že v dnešním výkonu, budeme pokračovat.“

Břetislav Kopřiva, trenér Třince: „Výsledek je pro nás krutý, ale na druhou stranu jsme si ho zasloužili. Chtěli jsme tady hrát něco úplně jiného. Nejsme schopni kluky v jejich útočné síle ubrzdit. Začali jsme výborně, dali jsme rychlý gól, což ještě zvýšilo naše útočné chutě. Jenže s Pardubicemi se takhle hrát nedá, prohráli jsme s nimi už pošesté v řadě. Chceme je porazit útokem, otevřeme obranu a Pardubice jezdí často dva na jednoho a potrestají nás, je to pořád stejné. Doufám, že už to bylo naposledy, že jsme se ponaučili a s Pardubicemi se nám nic podobného nestane.“

Autor: Pavel Ryšavý

Místo události:
25.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

V Proseči letní kino ustoupilo počasí

Chrudimsko, Pardubicko – Promítání pod širým nebem láká, ale déšť rozhoduje.

Kolo mu ukradli, ale stopy zlodějů se majitel nepustil

Pardubice – Krádež kola oznámil policistům. K pachatelům se dobrali jak muži zákona, tak sám okradený.

Vnučku na drogách pomohli babičce krotit policisté

Pardubice - Pod vlivem drog řádila ve čtyři ráno.

Bronzový Prskavec vyměnil pádlo za tužku

Pardubice - Sportovní park Pardubice navštívil bronzový medailista Olympijských her v Riu Jiří Prskavec. Kajakář se nejprve oháněl tužkou při rozdávání autogramů. U trenažéru pak rozdával rady začínajícím závodníkům.