Hokej: Liberec porazil mistrovské Pardubice

Liberec – Hokejisté Bílých Tygrů Liberec oplatili mistrovskému týmu Pardubic zářijovou porážku a v utkání 18. kola extraligy zvítězili v domácí Tipsport areně 4:1.

2.11.2010

Obránce Liberce Jan Vátisk (vlevo) se raduje z branky s Tomášem Vakem.Foto: Deník/Jan Škvára

První třetina nabídla divákům hokejovou „holomajznu“. Každý ze soupeřů si vypracoval jen jednu vážnější šanci. Tečovaný puk domácího Dernera skončil ve 4. minutě na vyrážečce pardubického brankáře Růžičky. O dvě minuty později byl pardubický kapitán Koukal tak překvapen ze své náhlé příležitosti, že zazmatkoval a sám před Pincem zakončil prachbídně.

Druhé dějství již přineslo lepší hokej a také první gól. Pět vteřin před koncem liberecké přesilovky při vyloučení Pivka za hákování našel v 29. min. Klimenta Výtiska, jenž si najel z pozice obránce až před branku hostů a přesně zakončil – 1:0.

Bílí Tygři mohli ještě zvýšit, ale v 33. Růžička zlikvidoval tutovku Nedvěda po akci Hořavy a v 34. vystihl pardubický gólman bekhendový blafák při sólu Bárty.

Do třetí třetiny nenastoupil liberecký kapitán Nedvěd, který si natáhl třísla.

V 43. šli Tygři do dvoubrankového vedení. Plodek zavezl puk až před Růžičku, kde ho pardubický brankář vyrazil před sebe. Tam se zjevil nikým nehlídaný Ondřej a poslal puk pod víko – 2:0. V 50. však hosté potrestali přísné vyloučení Moravce. Buchtele hezky našel Radila, který se nemýlil – 2:1.

Liberecký Dušek mohl v 53. opět dostat Liberec do dvoubrankového vedení, avšak ani nadvakrát se před Růžičkou neprosadil. To se naopak podařilo v 55. Kudrnovi v další přesilové hře, když na trestné lavici seděl Pineault.

V čase 58:04 odjel z pardubické branky Růžička a hosté hráli v poli 6 na 4, protože vyloučen byl Derner. Po několika závarech před Pincem se Libererčí ubránili a půl minuty před koncem, již v pěti, zvýšili na konečných 4:1. Od mantinelu takřka od modré čáry se trefil do prázdné branky obránce Čakajík.

Branky a nahrávky: 29. Výtisk (Klimenta, Vak), 43. Ondřej (Plodek, Víšek), 55. Kudrna (Podkonický, Čakajík), 60. Čakajík - 50. Radil (Buchtele). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Jílek, Jindra. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 4582.

Liberec: Pinc - Čakajík, Moravec, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Hunkes, Trončinský - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Podkonický - Víšek, Plodek, Klimenta - Ondřej, Bárta, Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Pardubice: M. Růžička - Kaberle, Kočí, Jillson, Kolář II, Mezei, Nakládal - Pineault, Somík, Špirko - Koukal, Rákos, Kolář I - Pivko, Bartek, Radil - Nahodil, Buchtele, Kousal. Trenéři: Jandač a Votruba.