Hokejisté HC Mountfield nad Pardubicemi vyhráli 5:2

České Budějovice/Pardubice - Velký návrat se stal skutečností. Po necelých osmi letech včera opět oblékl českobudějovický dres zkušený útočník Václav Prospal a vůbec poprvé v kariéře okusil extraligový zápas.

28.10.2012

HC Mountfield České Budějovice – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:2Foto: DENÍK/Jaroslav Sýbek

Domácí střídačka zataktizovala a na hvězdnou řadu hostí s Krejčím a Hemským nasadila obranáře Podlešáka s Mertlem a Dejem.

A právě tato řada se stala hlavními protagonisty zápasu, protože hvězdy soupeře sice dvakrát neubránila, ale sama dala hned tři góly.

Skóre otevřel už ve 3. min. Dej po Podlešákově výborné práci v soupeřově brankovišti. O dvě minuty později to bylo už 2:0. Navrátilec Prospal báječnou přihrávkou našel rozjetého Michálka a proti jeho blafáku nebyl Salfický schopen zakročit.

O minutu později ale pláchl domácí obraně nejlepší hráč soupeře Krejčí a ač faulován Ptáčkem, svůj nájezd s přehledem zakončil.

Závěr strhující úvodní třetiny ale patřil znovu Mountfieldu. Třetí gól přidal šťastných odrazem o Salfického brusli Mertl.

Od druhé třetiny zůstal Salfický na střídačce a nahradil ho Růžička. Také on však inkasoval už po pětačtyřiceti vteřinách. A postaral se o to znovu Mertl, jemuž sice kotouč při sólovém nájezdu sjel z hole, ale zamířil přesně mezi brankářovy betony.

Báječná hokej, který bavil více než pět tisíc diváků, však pokračoval i nadále. Na pardubické straně byl vidět především Krejčí. Výborný gólman Kantor mu ale bravurně zneškodnil trestné střílení a při jeho dělovce mu pomohla spojnice břevna a tyče.

Krejčí se dočkal až v úvodu druhé dějství, kdy utěšenou střelou snížil na 4:2. Jihočeši si ale nechtěli nechat zápas zkomplikovat. Báječným slalomem se před Růžičku proháčkoval Michálek a svým druhým a skutečně výstavním gólem stanovil konečné skóre.

Peter Draisaitl (Mountfield): „Oproti jiným zápasům jsme zvládli první třetinu. Měli jsme i kus štěstí. Velkou pochvalu zaslouží Mertlova řada s Podlešákem a Dejem, která ubránila výbornou první řadu soupeře a navíc dali i tři góly. V klíčových fázích zápasů nás podržel brankář Kantor."

Pavel Hynek (Pardubice): „Soupeř vyhrál zaslouženě. Utkání jsme si prohráli v první třetině, která byla z naší strany špatná. Od druhé třetiny jsme se zvedali, měli jsme i dobré šance, ale naráželi jsme na výborného brankáře. V závěrečném dějství už si domácí výhru pohlídali.".

HC Mountfield České Budějovice – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Dej (Podlešák), 5. M. Michálek (Prospal, Jank), 19. Mertl, 21. Mertl (Ptáček), 45. M. Michálek (Hanzal) – 6. Krejčí (Hemský), 41. Krejčí (Hemský, Starý) .
Vyloučení 7:4, využití 0:0.
Rozhodčí: Šindler, Blecha – Bláha, Kostka.
Diváci: 5260.

Mountfield: Kantor – Ptáček, Jank, Ference, Frühauf, Kolarz, Vráblík – M. Michálek, M. Hanzal, Prospal – Kotalík, Kohn, Šimánek – Dej, Mertl, Podlešák – Rousek (23. Suja), Knotek, L. Květoň. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Pardubice: Salfický (21. M. Růžička)  – Benák, J. Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Kočí, Ďaloga – Hemský, Krejčí, Kousal – Brendl, Zohorna, Buchtele – Bartek, Beech, Somík – Starý, Semorád, Nosek. Trenéři Hynek a Lubina.

Autor: Pavel Kortus

28.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká.
19

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.