Hokejisté skvěle otočili barážový duel v Karlových Varech

Pardubice - Tři body! A zatraceně důležité, dnes vybojovali hráči Dynama v barážovém duelu o hokejovou extraligu. Zvrátili nepříznivý vývoj v Karlových Varech a nadále drží reálnou naději na udržení v nejvyšší soutěži. V aktuální tabulce jsou druzí.

16.4.2017

Pardubice - Karlovy Vary.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

HC ENERGIE KARLOVY VARY - DYNAMO PARDUBICE 3:5 (2:1, 1:3, 0:1).
Branky a nahrávky: 3. Flek, 11. Gríger (O. Beránek), 32. Vachovec (M. Rohan, Sičák) – 1. Rolinek (Tomášek), 28. Ovčačík (Nahodil, Bárta), 35. J Sýkora (Tomášek), 36 T. Sýkora (Nahodil), 50. Rolinek (TS). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8 + Skuhravý 10 min. osobní trest, Harant 10 minut a do konce utkání (oba KVA) a Trončinský (PCE) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Střely na branku: 32:14. Diváků: 3724.

Sestavy - K. Vary: Honzík (36. Závorka) – Sičák, M. Rohan, Harant, Baránek, Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek – Kindl, Tuominen, Gorčík. Trenéři: Tlačil a Antonik. Pardubice: Růžička – Čáslava, Schaus, Ovčačík, Trončinský, Chaloupka, Ščotka, Zajíc – Rolínek, Nahodil, P. Sýkora – Hubáček, Špirko, J. Sýkora – Bárta, Tomášek, Beran – Panna, T. Kaut, Starý. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Tomu se říká zlaté body! V zápase, kde domácí byli střelecky mnohem aktivnější, nakonec uspěli hosté z Pardubic. I když vývoj spíše připomínal přetlačovanou. Hosté se ujali vedení hned v 1. minutě, když kapitán Rolinek zužitkoval námaz od domácích - 0:1. Pak se ale dvakrát prosadili Západočeši, také oni trestali nepřesnosti v obraně soupeře - 2:1.

V polovině zápasu nejprve Pardubičtí srovnali, když v bráně skončil puk nahozený od modré Ovčačíkem. Domácí ještě jednou a naposledy vedli po jemné teči Vachovce - 3:2. Pak se odehrál klíčový zvrat. Ján Sýkora z rychlého protiútoku srovnal a o chvíli později Petr Sýkora střelou z mezikruží vyhnal z karlovarské branky gólmana Honzíka - 3:4.

V závěrečné části se Pardubičští úspěšně ubránili i pětiminutové přesilovce soupeře. Navíc dokázal ujet do nájezdu Rolinek. Byla ale faulován a nařízené trestné střílení zkušeně proměnil - 3:5.

Pardubičtí hokejisté udělali v Karlovách Varech důležitý krok k záchraně, ale musí ho potvrdit v úterý na vlastním ledě. „Žádný zápas v baráži není jednoduchý. Ať se jedná o druhý pátý, nebo desátý. V play-off se hokejem bavíte. Baráž je ale o život. Musíme potvrdit v domácím prostředí body z Karlových Varů. Pokud se nám to nepodaří, tak jsme tam, kde jsme byli," varuje Rolínek před myšlenkami, že už mají Pardubice záchranu jistou.

Hlasy trenérů
Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): "Zápas jsme nezvládli. Měli jsme špatný vstup a hned v prvním střídání jsme dostali gól. Podařilo se nám to otočit na 2:1, vedli jsme i 3:2, ale pak přišel další zlomový okamžik, kdy jsme během pár vteřin dostali dva góly a soupeř se dostal do vedení. Dalším důležitým okamžikem byla dlouhá přesilovka, se kterou jsme si stejně jako s početními výhodami v závěru nedokázali poradit. Proto jsme dnes prohráli."

Pavel Marek (Pardubice): "Byl to neskutečně těžký zápas. Měli jsme dobrý vstup, ale pak jsme prohrávali. Dnes musím celému týmu poděkovat za ohromnou bojovnost a nasazení v zápase. Ve třetí třetině jsme měli spoustu vyloučených hráčů a hrstka kluků to dokázala odbránit. Před nimi musím jen smeknout, protože oslabení bylo náročné a dlouhé. A kluci zvládli ubránit výsledek. Vítězství si ceníme."

v úterý 18. dubna (10. kolo):
Pardubice - Karlovy Vary (od 18 hodin), České Budějovice - Jihlava.

v pátek 21. dubna (11. kolo):
České Budějovice - Pardubice, Jihlava - Karlovy Vary.

v neděli 22. dubna (12. kolo):
Pardubice - Jihlava (od 16 hodin), Karlovy Vary - České Budějovice.

16.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Jen nejtvrdší hasič přežije. Rozhledna Andrlův chlum viděla i letos extrémní sportovní výkony.
18

Hasiči brali rozhlednu útokem

Opravený evangelický kostel ve Chvaleticích a koncert Jiřího Stivína a Václava Uhlíře.
14

Chvaletický kostel jako nový

Úvod jako ze snu! Fotbalisté Pardubic vstřelili pět gólů Prostějovu

Pardubice - S rolí favorita si hlavu rozhodně nelámali. Pardubičtí fotbalisté vedli nad posledním Prostějovem již po deseti minutách o tři branky, ještě v prvním poločase přidali další dva góly. Po výhře 5:0 si ve 25. kole Fortuna národní ligy připsali důležité tři body do tabulky.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

OBRAZEM: Den bezpečnosti v Pardubicích

Pardubice - Pátek byl ve městě dnem bezpečnosti. Policisté, strážnici, záchranáři i hasiči předváděli své umění a dovednosti. Podívejte se v naší fotogalerii.

Opozice chce potrestat Služby za cestu do JAR. Pardubáci hrozí trestním oznámením

Pardubice – Kauza Služeb města Pardubic (SMP), jejichž vedení za veřejné peníze vyrazilo na cestu do Jihoafrické republiky, stále nekončí. Na čtvrtečním zasedání zastupitelstva totiž opozice požadovala odvolání představenstva a dozorčí rady SMP, sdružení Pardubáci pak dokonce vyzvalo vedení města, aby hospodaření této společnosti nechalo prověřit orgány činnými v trestním řízení.