Na přesnou trefu čekalo Dynamo téměř dvě celé třetiny. Velkou příležitost přitom měli domácí hráči již v 6. minutě, kdy měli k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Více než minutovou přesilovku ovšem nevyužili. Od 12. minuty naopak vedli hosté, boleslavské přečíslení vyřešil přesným zakončením Tomáš Knotek.

Pardubické momenty následovaly až v závěru druhého dějství. Nejprve obrovskou šanci neproměnil Marosz, který zblízka trefil jen beton slovinského brankáře. V následné přesilovce už se pardubický forvard prosadil, když po odrazu puku od zadního mantinelu skóroval do odkryté branky.

Na začátku třetí třetiny sice Kotvan dostal puk do sítě, ale sudí gól hostům neuznali. Až v 50. minutě se měnilo skóre, když podruhé v utkání přesně mířil Knotek. Pardubičtí ani v další přesilovce nevyrovnali. Domácí to ještě zkusili v závěru utkání bez brankáře, ale gólu se nedočkali, i když v utkání měli více střel na branku (34:25). Při jedné z posledních netrefil obránce Hrabal branku. Tři body odvezli Středočeši.

"Myslím, že naše mužstvo hrálo po celé utkání dost dobře. Byl tam tlak, ale v posledních utkáních bohužel neproměňujeme vyložené šance. To nás stojí body. Hráčům jsem poděkoval za přístup, ale je z toho další domácí porážka. To je špatné. Uvidíme, co bude dál," uvedl Břetislav Kopřiva, trenér Pardubic.

"Hra se nám nedařila tolik jako v posledních zápasech, nešly nám nohy, ale musím pochválit mužstvo, které do utkání dalo hodně úsilí. Šli jsme si za vítězstvím a na konci to vyloženě ukopali," řekl Pavel Patera, asistent trenéra Mladé Boleslavi.

Pardubice - Mladá Boleslav 1:2

Fakta - branky a nahrávky: 39. Marosz (Trončinský) – 12. T. Knotek (P. Kousal, Dlapa), 50. T. Knotek (Martin Procházka, Šťastný). Rozhodčí: Kika, Jeřábek – Lederer, Ganger. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 7160. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Trončinský, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Čáslava – Vondráček, Marosz, Rolinek – Skokan, Bubela, Treille – P. Sýkora, Dušek, Perret – Mandát, Poulíček, Kusý. Trenér: Kopřiva.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Dlapa, Kotvan, Pláněk, Němeček, Kurka, Bernad – Orsava, Skalický, Vondrka – Látal, P. Musil, Pacovský – Martin Procházka, T. Knotek, Šťastný – P. Kousal, Najman, Pabiška. Trenér: Hořava.

Duel hokejové extraligy Dynamo Pardubice (v bílém) - Škoda Plzeň.