Mohla za to jejich mizerná střelecká produkce. Podobně jako ve druhém utkání ani v tom rozhodujícím před vlastními diváky nedokázali ani jednou dotlačit puk za brankovou čáru.

HC Moeller Pardubice – HC Sparta Praha 0:4 (0:0, 0:1, 0:3). Branky a nahrávky: 25. Mrňa (Morkes), 42. Kafka, 54. Morkes, 57. Hájek (Mrňa).

V první třetině předvedla obě družstva opatrný hokej bez větších šancí. Nebylo divu vidina semifinále lákala. Chléb zápasu se lámal ve druhé části. Z jejího začátku hrála Sparta přesilovku. Nemohla se však usadit v útočném pásmu a paradoxně vstřelila gól z brejku, když před tím nevyužili domácí rodící se šanci.

Moeller gól nedeprimoval, naopak až do klaksonu druhé třetiny byl výrazně lepším týmem. Soupeře nutil k faulům, ovšem tři po sobě jdoucí přesilovky nevyužil. Nejblíže k vyrovnání měl Radil, který vyšachoval celou obranu i brankáře, ovšem po objetí brány trefil pouze tyčku. Při závarech zase chybělo štěstí. V poslední minutě šli domácí během chvilky do třech a Pražané po šedesáti vteřinách třetího dějství odskočili na dva góly. Pardubičtí hokejisté se z druhého úderu již nevzpamatovali. Třetí a čtvrtý gól v síti Lansmana respektive do prázdné klece nic neřešily. (Zdeněk Zamastil, Jaroslav Mach)