Už, už se zdálo, že problémy  pardubické střelby jsou vyléčeny.  „Kapky“ na zánět fungovaly první poločas, který Beksa vyhrála o deset a dala přes čtyřicet bodů. Jenže po změně stran zaznamenala méně bodů než ve druhé čtvrtině a po třech letech prohrála s Kolínem. Svitavy po přestřelce udolaly Opavu v prodloužení.

SKUPINA A1

BC Kolín – BK JIP Pardubice 70:69 (17:15, 33:43, 53:56).

Body: Jelínek 17, Marko 13, Machač 11, Ames 10, Zuzák 8, Barnes 7, Hubálek a Field po 2 – Čarnecký 17, Muirhead 16, Pospíšil 13, Arnold 8, Bohačík 7, O. Peterka a Tóth po 4. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Milata. Trojky: 8:5. Trestné hody: 20/14 – 16/12. Fauly: 17:21. Doskoky: 42:40. Diváci: 600. Nejlepší hráč: Jelínek (Kolín).

Pardubičtí basketbalisté dodrželi předsevzetí a pohlídali si začátek utkání. Ujali se vedení 11:6, ovšem pak trochu polevili a soupeř byl po první čtvrtině mírně v plusu. Za to v té druhé lapali domácí příznivci po dechu. Jestliže po pěti minutách byl stav 27:27, tak na konci druhého kvartálu už vedli hosté o deset.

Druhý poločas se dá popsat jako stíhací jízda Kolína. Pardubice mu pomohly střeleckou nemohoucností. Ještě pět a půl minuty před koncem vedly 63:57. Jenže pak čtyři minuty mlčely a sok se dostal přes ně. Ještě dvacet čtyři vteřin před koncem hosté vedli 69:68, ovšem po koši Jelínka a následné ztrátě Čarneckého už nestačili vyrovnat. Peterkova trojka v poslední vteřině jen zabubnovala na obroučku.

„Kolín vítězství urval. Snažili jsme se vyrovnat s absencí tří křídel. Nejdříve se nám to i dařilo, ale ve druhé půli nám na této pozici scházela energie. Na Muirheada a Peterku toho bylo moc. Trošku jsme ztratili útočný rytmus. Navíc nám neseděla kombinovaná obrana soupeře. Hráli jsme do ní příliš složitě. Domácí se rvali jako o život. Na konci rozhodovaly detaily,“ pravil pardubický kouč Jan Slowiak.

SKUPINA A2

Tuři Svitavy – BK Breda & Weinstein Opava 100:92 po prodl. (11:21, 38:36, 65:57, 84:84).

Body: Meno 30, Deloach 16, Miloš 14, Horák 12, Macela  9, Moravec 9, Mróz 7, Teplý 3 – Dokoupil 21, Blažek 19, Gudelj 15, Vaňák 12, Kolovrat 6, Strnisko 6, Šiřina 5, Miklóšik 4, Kupčík 3, Ihring 1. Rozhodčí: Paulík, Večeřa, Jedlička. Fauly: 20:33. Trestné hody: 36/31  –  21/16. Doskoky: 36:37.   Trojky: 7:10. Diváci: 600.

Tuři do utkání vstoupili nečekaně mizerně, první čtvrtinu prohráli o deset bodů a dalo jim dost práce, aby vývoj hry otočili. To se jim zlepšeným výkonem postupně podařilo, ale dobře hrající hosté jim nedovolili rozhodující trhák.

Naopak, v samotném závěru domácí hráči znejistěli, začali chybovat a protivník toho využil. Šiřina z trestných hodů pět sekund před koncem poslal duel do prodloužení. V něm ale hosté měli velké problémy s fauly a Tuři nepřipustili žádné další komplikace.

„Ke konci jsme zbytečně přišli o náskok a o vítězství jsme museli tvrdě bojovat. Pomohly nám zkušenosti a také jsme výborně trefovali šestky,“ řekl trenér Tomáš Pětivlas.

Skupina A1, 3. kolo: Prostějov – USK Praha 91:46, Děčín –  Nymburk 56:62.

1. Nymburk    29    28    1    2595:1944    57
2. Prostějov    29    22    7    2479:2122    51
3. Děčín                   29    21    8    2190:1910    50
4. Pardubice    29    20    9    2281:1990    49
5. Kolín        29    19    10    2419:2300    48
6. USK Praha    29    15    14    2240:2256    44

Skupina A2, 6. kolo: Inter Bratislava – Levice 58:70, Chomutov – Plzeň 81:67. Utkání Ústí nad Labem – Ostrava skončilo po uzávěrce.

7. Ostrava    31    17    14    2463:2310    48
8. Levice        32    14    18    2435:2411    46
9. Svitavy     32    13    19    2465:2560    45
10. Chomutov    32    13    19    2559:2824    45
11. Bratislava      32    9    23    2263:2602    41
12. Ústí n. L.     31    9    22    2327:2597    40
13. Plzeň         32    8    24    2150:2592    40
14. Opava        32    6    26    2166:2614    38