Do zápasu naskočil i kapitán Tomáš Rolinek, ale tři útočníci Dynamu chyběli. Petr Hubáček zůstal na marodce, Nicholas Johnson již ve 34. kole nastoupil v předehrávce za Plzeň. Střetem Matěje Berana s Vladimírem Růžičkou z utkání v Chomutově se zabývala disciplinární komise, která zastavila Beranovi činnost na dva zápasy. Poprvé do extraligového utkání naskočil devatenáctiletý junior Jakub Martinec.

Předsilvestrovský hit bavil hned od začátku, i když spokojenější byli v zaplněné Tipsport areně fanoušci Brna. Velké šance měli Zaťovič s Kvapilem, ale brankář Růžička skvělými zákroky změnu skóre odmítl.

Útočník Komety Kvapil se radoval až v 17. minutě, když mu po objetí pardubické branky přihrával H. Zohorna. Ještě v první třetině hosté své vedení zvýšili, když nahození Haščáka od modré čáry zasunul V. Němec za Růžičku.

Ve druhé třetině brněnský brankář Jekel vyrazil střely Tomáška a Nahodila. Až v závěru při hře ve čtyřech na obou stranách nestačil reagovat na bleskovou střelu beka Schause.

Nápor Pardubic v posledním dějství k vyrovnání nevedl, jen centimetry chyběly před brankou Tomáškovi. Výhru Brna pojistil šest minut před koncem dvougólový V. Němec.

Dynamo Pardubice – Kometa Brno 1:3 Fakta – branky a nahrávky: 40. Schaus (T. Kaut) – 17. M. Kvapil (H. Zohorna, O. Němec), 19. V. Němec (Haščák), 54. V. Němec (Kvapil, Trška).
Rozhodčí: Úlehla, Hejduk – Kotlík, Bláha.
Vyloučení: 4:5, navíc Redenbach 10 minut. Bez využití.
Diváci: 10016.
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:1.
HC Dynamo Pardubice: M. Růžička – Schaus, Havlík, Leduc, Čáslava, Ščotka, Ovčačík, Horyna – P. Sýkora, Tomášek, T. Kaut – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Redenbach, Starý – M. Rohlík, J. Martinec, Panna. Trenéři: P. Rohlík, Mikeska a V. Martinec.
HC Kometa Brno: Jekel – Trška, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, D. Mikyska – M. Erat, H. Zohorna, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Vincour, Čermák, Dočekal – Dostálek, Dvořák, Dymáček – M. Novák. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.