Kometě uniká play off. S Pardubicemi prohrála 1:4

Brno, Pardubice /FOTOGALERIE/ - Když ve 48. minutě pardubický Somík zvyšoval už na 4:1, Rondo utichlo. Tentokrát v tom nebyl žádný protest, ale obyčejný smutek. Brněnští hokejisté si nechávají utéct play off. Po další porážce 1:4 jejich šance na elitní desítku znovu klesla.

6.2.2011

Hokejisté brněnské Komety v utkání s Pardubicemi.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Modrobílí přitom vstoupili do zápasu mnohem aktivněji než v posledních případech. Už v první minutě si z levé strany najel nažhavený Hubáček a jen těsně minul pravý růžek branky. V 6. minutě měla Kometa přesilovku a také obrovské šance. Zpoza branky si před Růžičku nabruslil Hubáček, ale Růžičku neprostřelil. Dvakrát z pravé strany dorážel Širokovs, ale v obou případech trefil jen boční síťku.

Modrobílí vstoupili do zápasu viditelně vyhecovaní, v 8. minutě se za vlastní brankou nepáral s protihráčem Dlouhý, ale byl vyloučen na dvě minuty. Domácí se v oslabení bez výraznějších komplikací ubránili.

Ve 12. minutě dostali domácí za svou aktivitu první odměnu. Po vyhraném buly se k puku dostal obránce Stehlík. Jeho nepříliš povedená střela se štěstím prošla pod několika hokejkami a zapadla do branky.

Jenže o dvě minuty později bylo srovnáno. Širokovs špatně vyhodil puk z vlastního pásma a Pardubice okamžitě trestaly. Buchtele tvrdě vypálil, Trvaj vyrazil puk ke Špirkovi, který udělal pěknou kličku a dostal puk do brankoviště, kde jej pohotově doklepl Pineault – 1:1.

Na začátku 19. minuty domácí obránce Mojžíš vyhodil puk jen na Kousala, který přihrával do jasné pozice Starému. Brankář Trvaj však pohotově zasáhl betonem.

Brňané byli v úvodních dvaceti minutách mírně aktivnější, ale Růžičku prověřili jen čtyřmi pokusy. Pardubice především bránily, ale jejich bleskové protiútoky dělají modrobílým velké problémy.

Ve 22. minutě se dostal do solidní střelecké pozice Kvapil, ale trefil jen Růžičku. Vzápětí byl před pardubickou brankou obrovský závar, ale hosté stihli uklidit puk do rohu. Za dvě minuty Východočeši propadli v obranném pásmu a Brňané ujížděli dva na jednoho. Širokovs místo nahrávky Hubáčkovi volil střelu, ale Růžičku nepřekvapil.

Ve 27. minutě Kometa v přesilovce soupeře dokonale zamkla, k puku se dostal Bičánek, ale jeho bombu pardubický gólman zázračně lapil. Vzápětí měl obrovskou šanci Stehlík, ale nestihl přehodit ležícího gólmana.

V polovině zápasu dostaly početní výhodu Pardubice, jejich obránci hodně zaměstnávali Trvaje a čtyři vteřiny před vypršením brněnského trestu se dočkali. Na modré dostal nabito Nakládal a parádní ranou prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.

Ve 35. minutě se Brňané už už dostávali do úniku dva na jednoho, ale Brabenec nepřesně přihrál Procházkovi. Ten sice vystřelil, ale Růžička jeho střelu vyrazil.

Poté se na ledě hodně jiskřilo. Do křížku se pustili brněnský Stehlík s pardubickým Pineaultem, kteří na sebe mohutně gestikulovali i v předchozím střídání. Pineault už odhodil rukavice, ale sudí oba hráče nepustili k pěstnímu souboji. Stehlík dostal dvě minuty, zatímco Pineault „desítku“ za nesportovní chování. A Pardubice se v přesilovce znovu prosadily. Minutu před druhou pauzou měl dvě tutovky Brabenec, jenže nedokázal trefit odkrytou horní polovinu branky.

V závěru se domácí diváci po několika sporných situacích hodně rozezlili na rozhodčí, které vyprovodila do kabin sprška nadávek i kelímků od piva.

Pardubice začaly ve třetí třetině aktivně, ale do vážnější šance se nedostaly. Ve 43. minutě zůstal za pardubickou brankou ležet hostující Nakládal a jen z pomocí spoluhráčů dojel na střídačku. Kometě se mnohem méně dařil přechod středního pásma a působila křečovitěji než v úvodních dvou třetinách.

Ve 48. minutě chyboval domácí obránce Mojžíš, zatímco jeho spoluhráči střídali, namazal soupeři a Eaton ujížděl tři na jednoho. První pokus Trvaj vyrazil, ale na Somíkovu dorážku byl krátký.

Pak už to byla z brněnské strany beznaděj. Rondo pobavil jen fanda na tribunách, který na videokostce s plánkem kluziště parodoval brněnské trenéry. Tři minuty před koncem ještě domácí fans zastavili hru sprškou konfet a spustili chorál „Pojďme všichni Komeťáci…“

Jenže Brňané na ledě ztratili další zápas. V Rondu prohráli poosmé z posledních devíti utkání.

HC Kometa Brno – HC Eaton Pardubice 1:4

Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1

Muž zápasu: Růžička

Branky a nahrávky: 12. Stehlík (Koreis) – 14. Pineault (Špirko, Buchtele), 31. Nakládal (Starý), 37. Kočí (Bartek, Píša), 48. Somík (Zohorna, Bartek). Rozhodčí: Müllner, Ország (oba SR) – Kajínek, Podražil. Vyloučení: 6:6, navíc Pineault (P) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 0:2. Diváci: 7200 (vyprodáno)

Brno: Trvaj – Mojžíš, Malec, Houdek, Bičánek, Stehlík, Kempný, Protivný, Zubíček – Erat, Širokovs, Hubáček – Balej, R. Hruška, Kvapil – Jakub Svoboda, R. Procházka, Brabenec – Veselý, Koreis, Dlouhý. Trenéři: Lubina a Číhal.

Pardubice: M. Růžička – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Jillson, M. Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Somík, Kousal, Bartek – Kůrka, Zohorna, Rákos – Buchtele, Špirko, Pineault. Trenéři: Jandač a Hynek.

Autor: Tomáš Svoboda

6.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci zranění po výbuchu se už vrací domů

V Záchlumí vzplály olejové zásobníky

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Pardubice - Exploze lisu na střelný prach zranila obsluhu a napáchala škodu za asi patnáct milionů.

Hokejový kádr je stále široký, blíží se řez

Pardubice – Ještě dva týdny přípravného období, v tom třetím již přijde ostrý extraligový start. Hráči pardubického Dynama ladí formu na úvodní utkání se Spartou, které se hraje 8. září. Pardubice zatím odehrály osm přípravných zápasů, v šesti z nich vyhrály.