VYBERTE SI REGION

Konečně! Dynamo vydřelo body

Pardubice - Hokejová extraliga: Po čtyřech porážkách se zadařilo, Pardubice odstřihly konkurenta.

26.2.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Splněno! Klíčový zápas Pardubice zvládly, porazily Litvínov a vykopaly za sebou v tabulce menší příkop. Jejich náskok na 13. místo je aktuálně šest bodů.

Dynamo se dočkalo výhry po čtyřech nezdarech v řadě. Tentokrát jejich zápas ani nepřipomínal horskou dráhu, žádné, že chvíli euforie a pak žaludek vzhůru nohama.

Litvínov se 40 minut hlavně bránil. Pak se Pardubice soustředily hlavně na defenzivu. Občas to byly nervy, ale přežily…

Kde byl rozdíl oproti posledním domácím porážkám se Zlínem a Olomoucí? Ve způsobu hry během první třetiny moc ne. Dynamo bylo aktivní, tlačilo se před branku. Hlavně ale z tempa neslevilo, nevybouchlo. Kromě úplného závěru se nedostalo pod nějaký souvislý tlak, zápasem žilo.

Do vedení poslal domácí tým během první třetiny při přesilovce Marcinko, Tomášek trefil tyč. Klíčový okamžik nastal ale pak. Litvínov srovnal, když se ve 24. minutě protlačil k puku u Maxwella Hübl. Pardubická hra se totiž nesesypala, jak se stávalo dřív. Naopak, Petr Sýkora kopl do vrtule, nasadil k sólu, položil si brankáře Petráska a rychle vrátil svému týmu vedení.

Náskok už Pardubice uhájily. Skvělý zápas odehrál Petr Čáslava, který ve třetí třetině chodil na led prakticky ob střídání. Tři body záchranu ještě zdaleka neznamenají, ale jsou prvním krůčkem v těžkém boji, který Dynamu začíná.

Pardubice – Litvínov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Fakta – branky a nahrávky: 13. Marcinko (Redenbach), 27. Sýkora – 24. Hübl (Kubát).
Rozhodčí: Hodek, Pešina – Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 4:9, navíc Kubát (Litvínov) 10 minut OT.
Využití: 1:0.
Diváci: 7 338
HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Štajnoch, Čáslava, Ščotka, Gregorc, Bokroš, Šeda, Zdráhal – Sýkora, Nahodil, Marcinko – Monja, Redenbach, Orsava – Rapáč, Tomášek, Poulíček – Voženílek, Kaut, Beran. Trenér: Draisaitl.
HC Verva Litvínov: Petrásek – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo – Martynek, Hübl, Trávníček – Hořava, Reichel, Lukeš – Duda, Šimeček, Piroš – Jurčík, Válek, Gerhát – Jánský. Trenér: Rulík.

Autor: Pavel Ryšavý

26.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Zaběhl se polokoník ve městě znaku půlky koně

Pardubice – Jdete v Pardubicích po venku a najednou polokoník. Přesněji řečeno poník. Kvůli fotkám na facebook ale málem skončil pod autem.

V kontejneru na elektronický odpad se zřejmě nechtěl zabydlet

Pardubice – Pardubičtí strážníci tahají některé občany občas z bryndy, některé připité z příkopů a některé jedince i z popelnic.

Pardubice po poháru vyzvou doma Kolín

Pardubice, Svitavy – Basketbalisté Pardubic ve středečním utkání 4. kola Českého poháru vyhráli v Klatovech 76:53 a coby obhájci splnili roli favorita.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.