Ve vzájemném souboji uspěli „pojišťováci“, zvítězili i přes velkou marodku 5:2. „Jsem ale docela v pohodě, na tři lajny hrajeme už dlouho, takže jsme na ten rytmus už zvyklí. Vyhrálo se, takže je to v klidu,“ komentoval fyzicky nesmírně náročné období domácí centr PETR KOUKAL (29), který se proti Mountfieldu blýskl třemi asistencemi.
Pardubice válí, před dnešním zápasem v Brně se vyšvihly na třetí místo.

Petře, je to největší zápřah, jaký jste doposud zažil?
Možná jo. Ale na druhou stranu, i když máme k dispozici čtyři lajny, trenér kolikrát zápas začíná tím, že protočí jenom tři, abychom byli rychleji v tempu. Teď jsou jen střídání kratší, ale nevidím v tom velký rozdíl oproti tomu, když jsme kompletní.

Odpustili jste si domácí drtivý nástup. Místo bláznění dopředu jste si dávali pozor, aby síly neubývaly moc rychle?
Vzhledem ke stavu, v jakém se momentálně nacházíme, nemůžeme chtít hrát od první minuty nátlakový hokej. Začátek byl úměrný naší současné situaci i taktice, kterou jsme po sérii porážek trochu změnili.

Nad Českými Budějovicemi jste zvítězili pošesté za sebou. Bylo znát, že z vás mají pořádný respekt?
O tom jsem nevěděl a upřímně, je mi to jedno. Jsme hlavně rádi za tři body. Netušili jsme, co s námi turnaj v Salcburku udělá, ale Budějovice měly stejný program, takže oba týmy šly do zápasu ze stejné pozice. Je super, že jsme to dokázali ubojovat.

Kde se podle vás zápas lámal, při vaší přesilovce, kdy na pardubickou branku uháněl osamocený Kotalík, ale nedal?
Roli to určitě hrálo. Budějovice by šly do dvougólového vedení a nám se to doma pak otáčí těžko. Soupeř se obvykle víc zatáhne a potřebný tlak vyvíjíme možná tak v poslední minutě, když je to o gól a hrajeme power play.

Čtvrtou pardubickou trefu jste vymyslel v oslabení vy. Byla klíčová?
Dodala nám klid. Odehráli jsme dobře druhou třetinu, jenom škoda závěru, kdy Budějovice snížily na 3:2. To jim dodalo energii pro nástup do poslední části. Ale myslím, že kromě dvou možností toho kolem branky moc neměly.

Na Mountfield jste znovu nastoupili ve druhé třetině, dali jste tři góly. Napadá vás, čím by to mohlo být, že vám prostřední část tak sedí?
Trenéři by asi řekli, že je to tím, že se konečně rozehrajeme, že první třetiny jsou takové mdlé a pak přicházíme koncentrovaní a nabuzení. Ale nevím, možná je to jenom shoda náhod. Pár gólů nám tam napadalo, ale nechci to hlavně teď nijak urazit. Rozehráli se i mladí, což nám moc pomáhá. Využívají prostor na ledě, naše útočná síla se rozkládá do více lajn, které dovedou být nebezpečné.

Trenér Hynek na tiskové konferenci řekl, že před mužstvem smeká, jak se s náročnou sérií popralo, a ocenil, jak se tým velkou marodkou semkl. To se musí poslouchat hodně příjemně…
Jo, těší to. Trenér ví, že ten stav není ideální, ale momentálně zkrátka lidi nejsou. Jak jsem říkal už na začátku: úměrně k našemu stavu se musela pozměnit taktika a zatím nám to vyhovuje trochu víc než nějaké zběsilé napadání. Snažíme se hrát dobře odzadu, máme výborné beky, hrají fantasticky, navíc drží i Růža (brankář Martin Růžička)… Je to jedno s druhým. Celkově se tým semkl. Nejsme tolik nahoře, snažíme se hrát poctivě v každém zápase.

Hynek: Mančaft má charakter

Pardubice – Ty počty jsou docela drsné. Rákos, Radil, Elkins a Bartek na marodce, Nosek s reprezentační dvacítkou v Kanadě. Hokejistům Pardubic chyběly v duelu s Mountfieldem skoro dvě útočné řady. Přesto uspěli.
Využít navíc nemohli ani posily z první ligy Semoráda a Šagáta. „Už to tak nějak vypadá, že jsme si na tu marodku zvykli,“ usmíval se útočník Jan Buchtele.
Pátá extraligová výhra v řadě je o to cennější, že přišla po vysilujícím finále European Trophy v Rakousku, kde musel tým zvládnout tři zápasy během tří dní. „Musím před hráči smeknout. Hrát v takhle nahuštěném programu dlouhodobě na tři pětky… Velká marodka nás semkla, je vidět, že je mančaft zdravý a má charakter. Bojujeme a dřeme,“ uznale pokyvoval hlavou trenér Pavel Hynek.
„Výlet do Salcburku byl hodně náročný. Každý si rozvrhoval síly, jak uznal za vhodné. Ale přišlo mi, že jsme se z toho docela vylízali,“ dodal Buchtele.