Mečbol! Nad Tatrou se blýskalo...

Pardubice - Mečbol je na světě. Pardubice v předkole play off zvítězily ve druhém zápase za sebou, Vítkovice doma porazily 6:3 a v neděli mohou na svém ledě sérii ukončit.

7.3.2015 1

Miloš ŘíhaFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Chybí už jen poslední krůček a podceňovaný tým bude patřit do čtvrtfinále.

Miloši Říhovi se vyplácí, že jako gólmana číslo jedna instaloval už v Ostravě do branky Karla Vejmelku, který teď vychytal druhou výhru po sobě. Něco takového se Východočechům naposledy povedlo 13. ledna…

Vychází i na sázka na „Slovak line". Už na konci základní části rozbombardoval Říha druhý útok a rychlonohého hračičku Radoslava Tybora přesunul ke krajanům Marcinkovi s Gašparovičem. Tahle řada teď udělala zápas! Nasázela tři góly ze šesti.

„Ale úplně spokojený s nimi ještě nejsme, byli zase u dvou obdržených branek," poznamenal asistent Miloš Říha mladší.

Ve 25. minutě pojišťováci vedli už 4:1, dvakrát udeřila „Slovak line", jednou se k tyči trefil Lukáš Radil a pak zůstal mezi kruhy volný Petr Sýkora.

Vypadalo to na velkou pohodu, ale Vítkovice, kterým chyběly nemocné opory Burger s Romanem, dokázaly ještě ve druhé třetině snížit. Vejmelku překonali Vandas s Kolouchem a drama bylo na světě.

Kdy nejvíc přituhovalo? Když při přesilovce hostí trefil Michal Hlinka břevno. Rychlá střela zápěstím jen proletěla kolem Vejmelkova ramena, cinkla o horní tyč a vyletěla zpět do hřiště. Srovnat Vítkovice na 4:4, bylo by domácím pořádně ouvej.

Ale nebylo.

„Chyběl nám už jenom jeden gól. Myslím, že by je zlomil, jejich brankář Vejmelka je mladý, vypadá docela nejistě. Je strašná škoda, že to byla jen tyč," litoval vítkovický Lukáš Kolouch.

Pardubice už ovšem ani vzdáleně nepřipomínaly ten rozklepaný tým, co ještě před týdnem kráčel od porážky k porážce. „Měli jsme dobré nástupy do prvních dvou třetin, pak jsme sice začali propadat, místo toho, abychom hráli víc na kotouči, ale naše výhra je zasloužená," poznamenal pardubický asistent Říha.

V 51. minutě udělal rotyku před vítkovickým brankovištěm Venkrbec a zvýšil na 5:3, to bylo klidové znamení pro červenou smečku. Tečku za návratem vítězné nálady do Tipsport areny udělal Tomáš Marcinko.

Pardubice přes měsíc doma neslavily. Kýžený úspěch pro ně přišel v pravý čas.

„V neděli tady ale vyhrajeme," rázně prohlásil bek Vítkovic Lukáš Kolouch.

Předkolo play off hokejové extraligy – 3. zápas:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Vítkovice Steel 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Gašparovič (Tybor, Marcinko), 19. Tybor, 22. Radil (Nahodil), 25. P. Sýkora (Benák, Nahodil), 51. Venkrbec (Gregorc), 56. Marcinko (Gašparovič) – 19. Pastor (Húževka), 28. Vandas (Húževka, Kucsera), 31. Kolouch (Olesz, Kovář). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Kajínek, Zavřel.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 1:0.
Diváci: 6983.
Stav série: 2:1.

Sestavy:
Pardubice: Vejmelka – Gregorc, Čáslava, Benák, Čutta, Kolafa, Ščotka, Havlík – P. Sýkora, T. Zohorna, Venkrbec – Radil, Nahodil, Starý – Tybor, Marcinko, Gašparovič – Poulíček, Moučka, Cetkovský. Trenéři: Říha st. a Říha ml.
Vítkovice: Šindelář – Kovář, Stehlík, Zíb, Kudělka, Čerešňák, Dlapa, Pastor, Štencel – Szturc, M. Hlinka, Olesz – Huna, Kolouch, Svačina – T. Svoboda, E. Němec, P. Zdráhal – Vandas, Húževka, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.

Autor: Pavel Ryšavý

7.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hlídka řešila sprosté nadávky. Od třináctiletého pachatele

Voliči si na podzim vyberou z 24 stran a hnutí

Pardubice – Při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se uskuteční 20. a 21. října, budou voliči v Pardubickém kraji vybírat z kandidátek 24 politických subjektů: 17 politických stran a 7 hnutí. Tolik kandidátek se sešlo na krajském úřadě.

I. A třída: Nalajnováno, brány jsou zasazeny. Přelouč otevírá zrenovovaný areál

Pardubice - Duely druhého kola budou o víkendu pokračovat krajské fotbalové soutěže. Největší sláva se chystá v přelouči, kde otvírají opravený stadion.

Hokejisté se zapojili do projektu Extraligová NEJ

Pardubice – Kdo je nejrychlejší bruslař? Kdo střílí nejpřesněji či nejrychleji? A kdo má nejšikovnější ruce? Nejen to se napříč čtrnácti kluby z nejvyšší hokejové soutěže snaží zjistit projekt extraligových NEJ, který připravuje společnost BPA. Včera její zástupci natáčeli v pardubické Tipsport areně.