Nevěděli jsme, kde je sever. Dusili nás

Pardubice - Poprvé od přestupu do Liberce se Martin Bartek ukázal v ostrém zápase v Pardubicích. Dvakrát se trefil, ale jeho tým prohrál. Střelec byl naštvaný:

6.10.2013

Martin Bartek v libereckém dresu.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Velký návrat do Pardubic pro něj dopadl hodně špatně. MARTIN BARTEK sázel v ČEZ Areně góly tři roky. Když poprvé přijel jako soupeř, musel vstřebávat hodně tvrdý knockout.

Dal dva góly, jeho Liberec vedl 2:0 a později 4:2. Pardubice ale neskutečnou ofenzivní jízdou ve třetí třetině otočily páteční bitvu na 6:4. „Rozsypali jsme se tady jako malé děti," zuřil slovenský střelec.
Kabina Bilých Tygrů se po zápase třásla pod řevem kouče Pavla Hynka.

Jak jste se v Pardubicích cítil jako host?
Byl to pro mě speciální zápas, působil jsem tady tři roky a před tímhle publikem se mi hrálo vždycky dobře. Mrzí mě, jak jsme tady ale dopadli. Ani nás nenapadlo, že budeme vést 4:2 a půjde to takhle dobře. Jenže nakonec nemáme nic.

Domácí fanoušci vaše jméno  před zápasem vyvolávali. Dostavila se nostalgie?

Hlavně to byl strašně krásný pocit, moc mě to potěšilo a ještě víc motivovalo, abych se ukázal. Sem se budu vždycky rád vracet.

Za vřelé přivítání jste se „odměnil" dvěma góly…

(usměje se) Body by byly lepší.Musíme zlepšit obranu, jinak nemáme šanci.

Co se stalo, že jste ztratili náskok 2:0 a pak i 4:2?
Nechali jsme Pardubice dávat strašně jednoduché góly. Rozsypali jsme se tady jako malé děti. Vedeme 2:0, za 10 vteřin dostaneme 2:1. Za stavu 4:2 přijde to samé. Pardubice začnou nahazovat puky, jednoduše chodí z rohů před branku a najednou jsme nevěděli, kde je sever. Místo toho, abychom chodili do brejků a využívali toho, že domácí musí hrát dopředu, tak jsme se nechali zatlačit, oni nás úplně dusili. Dostali jsme góly, které prostě padnout nemůžou.

Jste schopni porazit Spartu nebo Slavii a pak předvedete takový hurá hokej. Kde je v Liberci problém?

Určitě v obraně. Nebráníme předbrankový prostor, ale rohy. Cetkovský nám dá dva góly z toho, že stojí před brankou úplně sám. My napadáme úplně zbytečně hráče po koutech hřiště. Ale z těchto míst góly nepadají. Tady byl mezi týmy největší rozdíl. Když se Pardubice dostaly do šance, měly před brankou pět lidí. Oni šly za góly, dorážely a klidně nám pak mohli dát tři, čtyři další branky. My se k žádným dorážkám nedostali.

Po druhé třetině jste je měli na lopatě. Výsledek 4:2 vám hrál do karet. Bolí porážka 4:6 hodně?

I ve druhé třetině měly Pardubice docela dost šancí, které plynuly z toho, že jsme byli zbytečně agresivní za brankou a v rozích. To je náš hokej (hořce se usměje). My se snažíme, dřeme, ale v místech, kde není tolik potřeba.

Že jste dal dva góly, asi teď neřešíte, že ne?

Vůbec ne. Potřebujeme body a nutně. Potom, jak jsme měli zápas rozehraný, jsme rozhodně neměli odjíždět s prázndou.

Liberec má hodně nadupané mužstvo, ale stejně krčí až na dně extraligy. Jak na situaci reaguje vedení?
Už probíhaly osobní pohovory. Také jsem u jednoho byl.  Jsem hráč, který má pomáhat mužstvu a nepadalo mi to tam, naopak jsem byl u inkasovaných gólů a v Pardubicích se mi to stalo taky, odvezl jsem si mínus dva. Nám to tam prostě vždycky spadne, když jsem na ledě. Je ale stále začátek sezony, musíme makat a věřit, že se to otočí. Dopředu jsme v Pardubicích zahráli skvěle, šancí bylo hodně a klidně jsme mohli přidat i další góly, jenže brankář Dušan Salfický chytal skvěle.

Máte pravdu, že je teprve start sezony. Ale z loňska víte, že jakmile začátek nevyjde, už se výsledky honí těžce. Trápí tyhle vzpomínky?

Utíká nám toho hodně a to není dobré. Musíme s tím něco udělat, jinak to může špatně. Dvě třetiny jsme byli v Pardubicích lepší, kontrolovali hru a jedna zpackaná třetina nás připravila o body. To je na psychiku hodně náročné. Týmy z první šestky, když vedou, tak zápas dotáhnou do zdárného konce. My ne.

Autor: Pavel Ryšavý

6.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hokejisté se zapojili do projektu Extraligová NEJ

Opilec v cukrárně nebyl hlídce neznámou postavou

Chvaletice - Krom jiných nepřístojností opakovaně nechával před prodejnou potravin "šrapnely".

Tradiční sezemická pouť opět nabídne závody přes lávku

Sezemice – Sobota i neděle bude v Sezemicích patřit Tradiční sezemické pouti. V sobotu program odstartuje ve 20 hodin pouťovou zábavou, to v neděli bude v Sezemicích živo od rána.

Fotbalové Pardubice řeší zásah v obraně

Pardubice – Prohra, vítězství, prohra. Fotbalisté Pardubic zatím v novém ročníku FNL vyhráli jen v domácím utkání nad Frýdkem-Místkem. A na svůj stadion Pod Vinicí se vrací znovu v sobotu, kdy v tradičním dopoledním termínu hostí Ústí nad Labem.