„Pojišťováci" začali aktivně, jenže na gólmana Šimona Hrubce dlouho nedokázali vyzrát. Třinecký gólman má formu jako hrom, minule vychytal čisté konto proti Brnu, včera držel na uzdě domácí střelce.

Naopak v pardubické brance se musel činit Július Hudáček, který předvedl několik pohotových zákroků. Jenže ve 14. minutě ho překvapil Polanský. Nejproduktivnější hráč hostů v letošní sezoně vypálil nečekaně hned po buly a puk zapadl do sítě. V závěru úvodní třetiny měl vyrovnání na hokejce Nosek, položil si i Hrubce, ale trefil jen boční síť.

Ve druhé části byly šance na obou stranách, ale brankáři se činili. V závěrečné třetině Pardubičtí mohli děkovat Hudáčkovi, který skvěle zlikvidoval šance Peterka a Varadi.

V závěru domácí dali soupeři rychlý mat. Skvělého Hrubce překonal až v 59. minutě Lukáš Radil. V prodloužení uběhlo 55 vteřin a pod vítěznou branku se opět podepsal Radil, po jehož akci rozhodl zápas Nosek.

Pardubice - Třinec 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 1:0)

Fakta - branky a nahrávky: 59. Radil (Zdráhal, P. Sýkora), 61. T. Nosek (Radil, Benák) 14. Polanský. Rozhodčí: Husička, Turčan Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5, navíc Bonk (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7293.

Sestavy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Zdráhal P. Sýkora, Marha, Endál Tybor, T. Zohorna, Somík Radil, T. Nosek, Kousal Rys, Moučka, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

HC Oceláři Třinec: Hrubec Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn Martin Růžička, Bonk, Varaďa Orsava, Polanský, Adamský D. Květoň, Peterek, Rákos Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a P. Marek.