Pardubice porazily Znojmo 3-2

Pardubice - Drama v poslední třetině Pardubice zvládly.

13.1.2008

Rolinek překonává Trvaje - 1:0Foto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Hokejisté Moelleru si poprvé vsezoně užívají jízdu na vítězné vlně. Před Šejbovou družinou se po Ústí, Kladnu a Karlových Varech museli sklonit také Orli ze Znojma. Východočeši tak prozatím podnikají úspěšnou stíhačku za předkolem playoff.

Před nedělním kolem měli Orli na Pardubice kdobru šest bodů. Hrálo se tedy pořádně důležitý mač. AMoeller ho začal výtečně. V9.minutě obral na modré Rolinek okotouč Pláška a sólo zakončil bekhendem mezi nohy Trvaje. Za dvě minuty už Pardubice vedly odvě branky. Blažkovu trefu posvětil ivideorozhodčí. Znojmo pak přestálo krizovou chvíli ve třech a snížilo vpřesilové hře po povedené ráně Mojžíše.

Do druhé vstoupil Moeller zle. Po velké možnosti Meidla si dokonce Šejba vyžádal oddechový čas. Branky poté padaly po velkých minelách zkušených hráčů. Tu Bičánkovu ztrestal Somík, Lašákovu na druhé straně znovu produktivní Mojžíš.

Vzávěrečném dějství se Pardubice strachovaly ovýsledek až do posledních vteřin. Svoji předchozí chybu několikrát odčinil Lašák. Poradil si výjezdem Selingra a čtyři minuty před závěrem ise stoprocentní tutovkou Hamana. Orly nespasila ani závěrečná hra bez brankáře.

Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0

Muž zápasu: Rolinek Tomáš

Branky a asistence: 9.Rolinek, 11.Blažek (Rolinek), 29.Somík– 19.Mojžíš (Plášek), 33.Mojžíš.

Rozhodčí: Husička– Bryška, Chytil.

Vyloučení: 9:13, navíc Linhart, Erat oba 10minut OT.

Využití: 1:2.

Diváků:7854.

HC Moeller Pardubice: Lašák– Snopek, Šeda, J. Nakládal, Linhart, Posmyk, Nikolov, Koma, J. Kolář II– Tvrdík, Blažek, Rolinek– Cetkovský, Pucher, Somík– J. Kolář, Koukal, Starý– Ondřej, Zohorna.

HC Znojemští Orli: Trvaj– Bičánek, Tesařík, Jareš, Švrček, Kotaška, Mojžíš, Chvátal, Štach– Selingr, Dopita, Erat– Demel, R. Procházka, A. Padělek– Plášek, Haman, Beroun–Meidl.

Muž zápasu - Tomáš Rolinek

HRÁČ S ČÍSLEM 60 – pardubický útočník TOMÁŠ ROLINEK. Při absenci opor Sýkory, Havíře, Hlinky a Pivka je právě na reprezentačního forvarda uvalena velká dávka zodpovědnosti. Rolinek to však zvládá! Znojmo načal úspěšným manévrem při sólu, pak se podepsal pod druhý gól Blažka. Směrem k Lašákovi bezchybný.

Moment zápasu

HRUBICE KAPITÁNA ORLŮ. Za pardubického vedení 2:1 vyvíjí Znojmo enormní snahu o vyrovnání, jenže jeho úsili hatí zkrat nejzkušenějšího beka. Bičánek v oslabení za brankou převezme puk od Trvaje a hodlá ho vyhodit přes celé kluziště. Černá guma mu však sjede na špičku čepele a namaže pardubickému Somíkovi, který střílí do opuštěné branky. Trvaj už nestihne zasáhnout.

Hlasy trenérů:

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy se nám podařilo vstřelit dva góly. Stále si však neumím vysvětlit pasáže, kdy hrajeme to, co máme a vzápětí začneme zmatkovat. V tomto směru je důležité, abychom se z toho poučili.“

Václav Sýkora (HC Znojemští Orli): „Když jsme se oklepávali z úvodního tlaku soupeře, inkasovali jsme dvě branky. Od našeho snížení to pak už byl hodně vyrovnaný zápas. Během druhé a třetí třetiny jsme měli mnoho vyloučených. V celém zápase třináct, což je obrovské negativum.“

13.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin.