Pivko: Byl to nepopsatelný okamžik

Pardubice - Pardubický útočník se trefil poprvé v play off a pomohl k vyřazení Liberce

8.4.2010

Libor PivkoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Od olympijské přestávky se šíleně trápil v zakončení. Ne a ne dotlačit kotouč do branky. Až ve čtvrtém zápase semifinále se Libor Pivko konečně trefil. „Byl to nepopsatelný okamžik,“ rozplýval se po vyřazení Liberce ryšavý útočník.

Skóroval jste poprvé v play off. Jaký to byl pocit?
(usmívá se) Nepopsatelný okamžik. Už jsem si dělal ze Sejka (Petra Sýkory) srandu, že ho pořád hledám a že by mi mohl nahrát také jednou on. Dneska to vyšlo parádně. Byla to parádní přihrávka. Nevím, co se stalo brankáři. Jestli tam spadnul, ale měl jsem půlku branky volnou.

Bylo to jednoduché trefit?
Snažil jsem se puk narvat vší silou. Ani jsem o tom nepřemýšlel. Hrozně jsem chtěl dát gól, brankář tam nebyl…

Blesklo vám hlavou, že teď už musíte?
To víte, že jo. Čas bez gólu už byl strašně dlouhý. Jsem hrozně rád, že to mám za sebou.

Liberec se až do poslední vteřiny rval o naději. Byl to mimořádně složitý zápas?
Určitě. Věděli jsme, že poslední třetina nebude vůbec jednoduchá. I za stavu 2:0 jsme se museli mít na pozoru. Musím složit Liberci velkou poklonu. Hráli fantasticky. Vůbec nám to neusnadnili.

I když jste sérii vyhráli 4:0, bylo to těžší než ve čtvrtfinále s Třincem?
Těžko říct. Každá série je jiná. Liberec hrál všechny zápasy výborně, naštěstí se nám pokaždé podařilo vstřelit první gól. Jsme strašně šťastní, že to tak dopadlo.

V play off jste opanovali osm zápasů v řadě. Až to vypadá, že jste nezastavitelní…
Snažíme se jít zápas od zápasu, třetinu od třetiny. Jsme ve finále a musíme se zase výborně připravit.

Není to už trochu nuda po každém zápase si v kabině zakřičet vítězný pokřik?
Nééé. Nuda to není. Všichni si to moc užíváme. Play off je nádherné období pro každého hokejistu. Atmosféra je báječná. V žádném případě to není nuda.

Můžete teď jít v klidu na pivko?
(rozesměje se) Nějaké pivko bude. To je jasné.

Autor: Radek Špryňar

8.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin.