FOTOGALERIE: První krok mistra, složil Spartu

Pardubice– Spartě to vPardubicích poslední roky moc nejde. Její poslední triumf vzákladní části je už pořádně vousatý. Bylo to těsně po Mikuláši roku 2006a vČEZ Areně se po šedesáti minutách hry radovala rudá banda. Od té doby aniťuk.

17.9.2010

Pardubičtí hokejisté porazili Spartu 3:1Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Pardubice – Sparta 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

A nedočkala se ani v prvním kole nového ročníku Tipsport extraligy. Úřadující mistr včera vykročil na cestu za obhajobou titulu v naleštěných „kanadách“ a na Spartu pořádně zadupal.

Navíc se vyřešilo důležité téma: Co si počnou Pardubice bez Haška? Přece nasadí Růžičku.

Třiadvacetiletý gólman se poprvé v životě postavil do pardubické branky jako jednička a zářil. Především obrovitému Smoleňákovi se o něm nejspíš ještě bude chvíli zdát, sice se gólu nakonec dočkal, ale těch nervů.

Růžička mu totiž nejprve zlikvidoval samostatný nájezd i důraznou dorážku na brankové čáře. Pardubický brankář se docela často zapojoval do rozehrávky, zachytával puky za brankou a střely zbytečně nevyrážel. Inu měl vloni dobrého učitele. Jistého Dominika Haška…

Ale ani jeho „compañeros“ nezaháleli. Už od první třetiny měli nad Spartou navrch. Od druhé se pak začali prosazovat i brankově. Aktivní Koukal zamotal ve 24. minutě sparťanské defenzivě hlavu za brankou, našel Starého, který z mezikruží ukázal přesnou mušku – 1:0.

Za okamžik ujel Bartek, položil Hanzlíka a zpoza brankové čáry našel Kočího – 2:0.

Potřetí Pöpperle vytahoval ze své sítě po důrazu Zohorny, kterého neodstavila ani dvojice obránců. Sparta potom vyvinula velké úsilí, snažila se Růžičku zasypávat salvou střel. Jenže ten dlouho odolával.

Ujala se až nádherná Smoleňákova střela zápěstím v poslední třetině. Jedna série tak přece jen nakonec skončila. Pětkrát za sebou Pardubice vyhrály 3:2, tentokrát Spartě druhý gól nepovolily.

Fakta: Branky a nahrávky: 24. Starý (Koukal), 25. Kočí (Bartek), 31. Zohorna (Pivko) – 49. Smoleňák (Vykoukal). Rozhodčí: Minář, Mikula – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 9320. Sestavy: Pardubice: M. Růžička – F. Kaberle, M. Drtina, Nakládal, Kočí, Jillson, Mezei – Rákos, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Cetkovský, Buchtele, Kousal. Trenéři: Jandač a Votruba. Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Gulaši, O´Brien, Jan Hanzlík, Macholda, Philipp, Bolf – Kůrka, Treille, Ručinský – Ton, D. Výborný, Smoleňák – Bartánus, J. Hlinka, Hlaváč – Pacovský, Koreis, Hromas. Trenéři: Holaň a Volek.

Hlasy trenérů po utkání:

Jan Votruba (Pardubice): „Situace před zápasem pro nás nebyla jednoduchá, protože máme zraněné dva klíčové beky, takže jsme z toho měli určité obavy. Do desáté minuty byla Sparta lepší v pohybu než my, ale pak se po našich dvou přesilovkách hra vyrovnala. Od druhé třetiny jsme hráli opravdu dobře dopředu, několikrát jsme soupeře zamkli v jejich třetině, ale skórovali jsme spíše z brejkových situací. Ve třetí třetině jsme byli spokojení s hrou do desáté minuty, pak laciný gól Spartu nakopl, bylo jí plné hřiště a v těch chvílích nás podržel brankář Růžička.“

Miloš Holaň (Sparta): „Ze začátku jsme asi do šesté sedmé minuty hráli dobře, měli jsme dobrý pohyb, ale přibrzdilo nás naše vyloučení. Potom jako bychom nemohli najít v sobě vnitřní sílu, která by nás hnala dopředu. Ve druhé třetině jsme udělali tři neskutečné školácké chyby, a tím pádem Pardubice rozhodly. I když jsme se snažili sestavu stáhnout na tři pětky, tak gólový efekt to nemělo. Prakticky jsme si nevytvořili žádnou stoprocentní gólovou šanci. Domácímu brankáři jsme to trošku ulehčili, protože jsme se nervali o výsledek tak jako domácí Pardubice.“

Autor: Pavel Ryšavý

17.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Tuři zdolali Beksu. Byl to boj jako hrom

Z okna se linul kouř. Majitel bytu spal při vaření

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

O voličský průkaz je možné požádat do středy

Pardubický kraj – Volby do Poslanecké sněmovny se kvapem blíží. Kdo by rád odevzdal svůj hlas, ale nebude se 20. a 21. října zdržovat v místě svého trvalého pobytu, můžeš volit na voličský průkaz v jakémkoliv stálém volebním okrsku na území České republiky.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.