Pardubice - Mladý pardubický hokejista Michael Špaček přišel trenérovi Miloši Říhovi na první trénink o chvilku později.

19.1.2015

Michael ŠpačekFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

VÁŠ DENÍK CELÝ A IHNED ROVNOU DO POČÍTAČE?
Více o možnostech elektronického předplatného vydání Deníků najdete ZDE

Po návratu z juniorského mistrovství světa útočník Pardubic MICHAEL ŠPAČEK (17) asi koukal. Demokrat Zdeněk Venera byl pryč a kabině vládl přísný Miloš Říha.

Talentovaný hokejista začal pod novým koučem nešťastně, na první trénink dorazil o minutu později a Říha se na něj mračil. Špaček věděl, že právem…

V pátek proti Plzni dal svůj první gól po příletu ze zámoří. „Viděl jsem, že je před brankou Tomáš Zohorna s jedním bekem, zkusil jsem puk nahodit před branku a ani nevím, jak to tam spadlo, asi nějaký vlastňák," popisoval svoje vyrovnání na 3:3.
Pardubice nakonec prohrály 3:4 po prodloužení, ale talentovaný centr podal nejlepší výkon po mistrovství světa.

Miloš Říha mu zatím hledá stálé místo v sestavě. Jednou nastupuje v prvním útoku vedle zabijáka Sýkory, příště ve čtvrté lajně. Podobná vystoupení jako v pátek by ho měla katapultovat nahoru. A také oslovit skauty, co se na něj do Pardubic jezdí dívat…

Rozhovor Pavla Ryšavého s Michaelem Špačkem najdete na straně 20 vydání východočeských Deníků nebo také v elektronické verzi vydání.

Autor: Pavel Ryšavý

19.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Charme Look

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici.

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Pardubice - Díky vstřícnosti pardubické porodnice vám dnes na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších Pardubáků.

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Na Dašické ulici v Pardubicích zasahovali hasiči. Zachránili člověka.

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Pardubice - Fotbalisté Pardubic vyhráli v nové sezoně Fortuna národní ligy i druhé domácí utkání. O klíčové trefy se postaral v úvodu druhého poločasu Michal Petráň, v závěru vstřelil svůj první druholigový gól střídající Ladislav Mužík.