Musela to být rychlá akce. V prvním kole na ledě Třince se Pardubicím zranil brankář Martin Růžička a doplnil na marodce Brandona Maxwella. V úvodu sezony tak zbyl Dynamu z původní trojice jen osmnáctiletý junior Milan Klouček.

Hned v pátek večer začalo vedení klubu jednat s Jakubem Štěpánkem, jenž v minulé sezoně chytal za Severstal Čerepovec a švýcarský Bern. Mistr světa z roku 2010 byl nyní bez angažmá.

Generální manažer Pavel Rohlík se dohodl se Štěpánkem a jeho agentem na působení v Pardubicích. A to na limitovaný transfer do konce října. „Jakub souhlasil s krátkodobou výpomocí, která nám pomůže překlenout současné období," potvrdil Pavel Rohlík.
Štěpánkova premiéra nebyla vítězná. Poprvé ho překonal ve sparťanské přesilovce Forman. Za Dynamo sice okamžitě vyrovnal Nahodil, ale Sparta pak utekla na 1:3. To horní růžek branky vymetl Vrána.

Ve 45. minutě se pardubičtí hokejisté opět dostali na dostřel, když se kličkou prosadil obránce Ovčačík při hře čtyři na čtyři.

Po špatném střídání Sparty minutu a půl před koncem mělo Dynamo k dispozici početní výhodu a hrálo v šesti bez brankáře, jenže Pardubičtí na kýžené vyrovnání nedosáhli.

Pardubice – Sparta Praha 2:3
Fakta – branky a nahrávky: 12. Nahodil (Hodgman, Rolinek), 45. Ovčačík (Schaus, T. Kaut) – 11. Forman (Uher, Netík), 18. Cingel (Mikuš, Čajkovský), 41. P. Vrána (Pech). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. Diváci: 7707. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:1.
HC Dynamo Pardubice: Štěpánek – Schaus, Ščotka, Leduc, Havlík, Bokroš, Ovčačík, Rýgl – Sýkora, Hodgman, Rolinek – Zadina, Nahodil, Hubáček – Bárta, Tomášek, Klimenta – Rapáč, T. Kaut, Mallet – M. Kaut. Trenér: Peter Draisaitl.
HC Sparta Praha: Pöpperle – Mikuš, Čajkovský, Barinka, Eminger, Švrček, Kalina, Piskáček, Hrbas – Ružička, P. Vrána, Kudrna – Uher, Cingel, Forman – Kumstát, Pech, Netík – Volek, Černoch, Komárek. Trenér: Zdeněk Moták.