VYBERTE SI REGION

Těžko se v tom už teď rejpat...

Pardubice - „Kdybychom se poučili, aspoň by to k něčemu bylo," komentuje direkt brankář Kopřiva.

3.3.2016

Miroslav KopřivaAutor: DENÍK/Luboš Jeníček

Ani ve svém pátém startu za Pardubice se brankář MIROSLAV KOPŘIVA (32) nedočkal výhry.

Proti Brnu ale byla nejblíž. Držel 50 minut nulu, mučil Kometu. Jenže pak se tříbodový plán rozplynul. Dynamo prohrálo po prodloužení 3:4. „Závěr byl od nás katastrofický," hlesl jen vysoký gólman. Co bylo nejhorší? Že jeho parta vedla už 3:0…

Dá se vůbec nějak to šílené zklamání ventilovat?
Potřebovali jsme tři body, mohli jsme odskočit Litvínovu i Karlovým Varům, ale to se nestalo. Zklamání je to šílené. Nevím, v čem byl problém, závěr jsme se snažili uhrát, ale napadalo to tam. Kometa pak navíc dala šťastný gól v prodloužení.

Hráči před vámi skákali celý zápas do střel, vypadalo to, že tentokrát chtějí vypustit duši. Je výsledek o to horší, že za 50 minut není týmu co vytknout?

Přesně tak to taky cítím. Hráli jsme výborně, kluci makali i dozadu. Hokej se hraje ale 60 minut, někdy 65 a to jsme nezvládli. Takže blbý.

Nemohl inkasovaný gól ve vaší přesilovce na 3:1 nahlodat už tak dost pocuchanou psychiku?
Dali jsme na 3:0 a hned, asi po 20 sekundách, jsme inkasovali, to byla děsná škoda. Mohli jsme v té přesilovce puk třeba ještě podržet, nebo dát čtvrtý gól, místo toho nám tam spadnul. Ale těžko se v tom teď už rejpat.

Dal se nějaký z těch 4 puků za vašimi zády chytat?
To jde vždycky. Závěr byl od nás katastrofický. Vím, že taková věc se tady už stala mockrát, příště to už zkrátka nejde. Kdybychom se poučili, aspoň by to k něčemu bylo. Je potřeba odfárat každou minutu.

Pardubice dostávají celou sezonu jednu facku za druhou. Nemáte strach, že další taková porážka tým semele ještě víc?
Pořád tam máme nějaký náskok a ten jsme si něčím vybudovali. Tak je potřeba myslet. Víte, když budeme hrát 60 minut, jak umíme, neměl bych vůbec obavy, že bychom skončili tam, kde nechceme.

Jenže v tom je právě ten problém…

Věřím, že příště už to bude lepší. Musí. Co jiného nám zbývá.

Zažil jste někdy už vůbec takhle příšernou sezonu, kdy se na tým lepí jeden problém za druhým?
Asi ještě ne, ale dostat takhle přes prsty k hokeji někdy patří, slouží to k tomu, abyste si uvědomili nějaké věci. Vím, že tohle fanoušci teď neuslyší rádi, ale v naší situaci máme bod a je to aspoň něco. Jo, je to na prd, s ohledem jak se zápas vyvíjel. Ale hlavně si z toho konce pár momentů vzít, co nás posílí.

Přijde mi, že si sezonu musíte vyloženě vyžrat. Nic nepřijde už zadarmo…