Domácí druholigové „Žraloky“ smetli rozdílem třídy a co víc, poprvé si v přípravě připsali čisté konto.

Pardubice měly sice slušnou převahu, vytvářely si i poměrné nadějné příležitosti, jenže brankáře Croceho se jim překonat nepodařilo. A když už ano, nastřelil útočník Kolář z mezikruží brankovou konstrukci. Teprve když Croce přepustil své místo Osterwaldovi, začali Pardubičtí pálit ostrými. Bezbrankový duel prolomil až po polovině druhé třetiny Zohorna, jenž využil spolupráci Koláře I. s Kaberlem.

V poslední desetiminutovce si Eaton vyzkoušel, jak chutná soupeři nasypat slepené góly. Proti Petrohradu i Ženevě byl přitom v jiné roli. Podařený závěr rozjel v oslabení Pineault, který zvyšoval na 2:0. Chvilku po něm vystřihl bekhendový blafák obránce Kočí. Asistenci si připsal testovaný Švýcar Steiner, jenž tak dokázal bodovat v každém utkání na turnaji. Další dvě trefy si Pardubice schovaly na 57. minutu.

Na 4:0 upravil v dalším oslabení znovu Pineault a tečku za vystoupením na turnaji udělala bomba slovenského beka Mezeie. Pardubice tak na letním klání v Basileji skončily páté.

Po návratu ze Švýcarska sehraje Eaton další přípravné utkání už v úterý na ledě prvoligového Znojma.

Fakta

branky a asistence: 33. Zohorna (Kolář I, Kaberle), 51. Pineault (Pivko), 53. Kočí (Steiner, Cetkovský), 57. Pineault (Pivko), 57. Mezei (Cetkovský).

Rozhodčí: Massy – Kaderli, Schmidt (všichni Švýc.).
Vyloučení: 2:5. Bez využití.
V oslabení: 0:2.