Ve 30. kole Tipsport extraligy doma Pardubičtí podlehli Liberci 2:3, když vítěznou branku hosté vstřelili osm minut před koncem duelu.

Zase ta první třetina… Po úvodním dějství to s Pardubicemi nevypadalo dobře. Zápas sice začal šancí reprezentanta Tomáška, ale pak měl navrch Liberec. V 7. minutě mířil Bližňák jen do boční sítě, ale vzápětí si najel před branku Svačina a zakončil přesně.
Za dalších šest minut už hosté vedli o dvě branky, když se po zákroku Kacetla udržel Liberec na puku a Pyrochta vrátil kotouč do sítě.

V úvodu druhé třetiny měli Pardubičtí k dispozici třetí početní výhodu, kterou po velkém závaru na brankovišti využil Redenbach, když nadvakrát překonal Willa.

Další momenty prostřední části hry? Především sólo Tomáška z vlastní poloviny hřiště, kterému scházel jen gól. Vzápětí pak ujeli na Kacetla Jelínek s Krenželokem, kterého pardubický brankář vychytal.

Vyrovnáno bylo ve 34. minutě, kdy při signalizované výhodě mířil Hubáček přesně z prostoru mezi kruhy. I tak mohl Liberec jít do kabin s vedením, jenže Bartovič v úniku trefil jen horní tyčku Kacetlovy branky.

Gól vsítil až Svačina v 52. minutě, kterého našla přihrávka Šimka. Velkou šanci Pardubic pak ještě nevyužil útočník Klimenta.

Pardubice – Liberec 2:3
Fakta – branky a nahrávky: 23. Redenbach, 34. Hubáček (Schaus, T. Kaut) – 7. Svačina, 13. Pyrochta (Vlach), 52. Svačina (Šimek, Ševc).
Rozhodčí: Čech, Polák – Ondráček, Komárek.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 1:0.
Diváci: 7019.
Třetiny: 0:2, 2:0, 0:1.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Schaus, Havlík, Nedbal, Leduc, Ščotka, Ovčačík, Bokroš – P. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Redenbach, Johnson – M. Kaut, T. Kaut, Beran – Panna. Trenéři: P. Rohlík, Mikeska a V. Martinec.
HC Bílí Tygři Liberec: Will – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Pyrochta, Husa – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, J. Mikyska, Radivojevič – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach – Dlouhý. Trenéři: Pešán a Mlejnek.