Vážíme si v Pardubicích legend hokeje? Jak kdy, píše fanoušek

Pardubice – Před několika lety zavedlo vedení našeho hokejového klubu velmi záslužnou aktivitu – připomínání a oceňování bývalých významných hráčů pardubického hokeje.

15.1.2011

Bývalý hokejista Ota Janecký.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Krátké ceremonie, obvykle při příležitosti kulatého životního jubilea, se uskutečňují většinou během druhé přestávky, těsně před zahájením třetí třetiny. Za projevování úcty bývalým legendám pardubického hokeje patří šéfům HC určitě velký dík. Mám však dojem, že přes veškerý lesk se vedení HC Eaton chová poněkud pokrytecky. Jedna z největších legend, Ota Janecký, slavil koncem roku padesátiny. A klub na Otu zapomněl. Náhodou nebo schválně?

Do kotle fanoušků chodím už dlouhé roky a nikdo tam nechápeme, proč vedení HC s Otou jedná jak s kusem hadru. Vynikající příležitost pogratulovat Otovi k padesátinám byla při velmi povedeném utkání s Kometou pod otevřeným nebem. Nestalo se… Žádná gratulace nebyla ani na zápase se Zlínem… Proč? Ukazuje to snad něčí malost? Pánové ve vedení HC, zamyslete se a svoji chybu napravte.

Nezapomínejte přitom, že hokejová legenda Oty Janeckého bude mnohem trvanlivější než vaše dočasné angažmá v managementu HC.

Luděk Horák, fanoušek a patriot

15.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

V kraji žilo na konci roku nejvíc cizinců za dvacet let

ŠTĚPÁN NETEK se narodil  19. března v 16 hodin a 11 minut. Vážil 3950 gramů a měřil 52 centimetrů. Maminku Anetu podpořil při porodu tatínek Václav. Bydlí ve Starých Čívicích.
6

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Východočeské divadlo připravilo komediální muzikál Kiss me, Kate

Pardubice - Východočeské divadlo v Pardubicích v sobotu večer uvedlo premiéru komediálního muzikálu Kiss me, Kate.

Divize: Živanice doma prohrály, pardubické béčko má tři body

Pardubicko - Dalšími zápasy v sobotu pokračovala fotbalová divize. Živanice i přes řadu šancí vyšly střelecky i bodově naprázdno. Pardubické béčko naopak převahu využilo a veze všechny body z Kratonoh.

Senzace jako hrom. Beksa padla doma s Kolínem

Pardubice - Neporazitelnost basketbalistů Beksy na domácí palubovce v sobotu nečekaně utnuli rivalové z Kolína. Dobře bránili rychlé protiútoky a v utkání zvítězili 78:75. Východočeši i přes prohru zůstávají v tabulce Kooperativa ligy druzí za suverénním Nymburkem.

V Ideonu jezdily vláčky, nejdelší kolejiště má 25 metrů

Pardubice - O víkendu je v Ideonu k vidění výstava železničních modelů. Klub železničních modelářů připravil jako hlavní tahák kolejiště v měřítku TT (1:120) s délkou přes 25 metrů, které věrně zobrazuje provoz na existujících českých železničních tratích.