Ve Zlíně si hráči Dynama nepomohli

Zlín, Pardubice – Zvednout si sebevědomí před baráží? To se pardubickým hokejistům nepovedlo.

7.3.2017

hokej PSG Zlín -HC Dynamo PardubiceFoto: VLP / Karásek Jan

V prvním utkání skupiny o umístění prohrálo Dynamo ve Zlíně 3:6, když v poslední třetině čtyřikrát inkasovalo.

Východočeši ve Zlíně nastoupili bez svých tří nejproduktivnějších hráčů. V sestavě chyběli obránce Nicholas Schaus s útočníci Petr Sýkora s Tomášem Rolinkem. První extraligový start si připsal Ondřej Trejbal, sedmnáctiletý obránce z juniorského týmu.

V dresu Ševců absolvovala premiéru hned trojice hráčů, které využil Zlín v rámci střídavých startů z prvoligových celků Prostějova a Přerova. Do zápasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří v 7. minutě využili svou první přesilovku. Pardubičtí vyrovnali o pět minut později, když Patrik Poulíček přesnou střelou překonal Kašíka.

Na začátku druhé i třetí třetiny se prosadil zlínský útočník Ostřížek, který zajistil svému týmu dvougólové vedení. Za Dynamo snížil Lukáš Nahodil, ale čtvrtý gól domácích přidal Horák.

Tisícovku diváků potěšily ještě góly Veselého s Holíkem, branka Davida Tomáška již nic neřešila.

Zlín – Pardubice 6:3
Fakta – branky: 7. Bukarts (Kotvan, P. Holík), 22. Ostřížek (Honejsek, Žižka), 42. Ostřížek (J. Ondráček), 48. O. Horák (Okál), 54. O. Veselý (Popelka, Kovařík), 57. P. Holík (Bukarts) – 13. Poulíček (M. Kaut), 44. Nahodil (Ovčačík, Bárta), 57. Tomášek (J. Sýkora).
Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Polonyi, Zíka.
Vyloučení: 4:8.
Využití: 1:0.
Diváci: 1012.
Třetiny: 1:1, 1:0, 4:2.
PSG Zlín: Kašík – V. Zadražil, Kotvan, Blaťák, O. Horák, Matějíček, Žižka – Bukarts, P. Holík, Kubiš – Kovařík, Popelka, O. Veselý – J. Ondráček, Honejsek, Ostřížek – Okál, M. Kratochvíl, Goiš. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.
HC Dynamo Pardubice: J. Hübl – Trončinský, Chaloupka, Trejbal, Ovčačík, Nedbal, Ščotka, Havlík, Zajíc – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Bárta, Nahodil, Starý – Poulíček, T. Kaut, Beran – Zadina, Špirko, M. Kaut. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Piráti dostali další facku
Další debakl utrpěli v předkole play off hokejisté Chomutova. Po pondělní prohře 1:7 v úvodním utkání včera Piráti podlehli Mladé Boleslavi 1:6 a jsou blízko vyřazení. „Musíme se z toho oklepat, ponaučit a hlavně jít dál," říkal po prvním duelu obránce Jaroslav Mrázek. Nestalo se. Bruslařský klub vede v sérii 2:0 na zápasy a už ve čtvrtek může slavit postup do čtvrtfinále.

Autor: Tomáš Rais