TIPSPORT EXTRALIGA: Vlasák zvýraznil zlou bilanci

Pardubice - Hokejisté Pardubic nezvládají nastavení, prohráli ho už osmkrát z devíti

27.12.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vraný

Prokletí Jandačova týmu v nastavených zápasech pokračuje. Plzeňský Vlasák brankou v 62. minutě zvýraznil už tak šílenou bilanci Pardubic. Pokud se utkání dostalo do prodloužení, odešel Eaton osmkrát z devíti pokusů poražen! Včera však měl blízoučko ke třem bodů, to by ale musel v 58. minutě pohlídat Dudu…

V první třetině měl největší plzeňskou možnost měl právě Duda, ale jeho střela skončila na betonech pozorného Svobody. Pardubice měly nejblíže k brance po ráně Píši v přesilovce, jenže výborný zákrok předvedl také plzeňský Hanuljak – posila z prvoligového Chomutova – pro něhož to byl premiérový zápas v extralize.

V 35. minutě vymotal pardubickou obranu Lammers, dokázal přelstít i Svobodu, ale kotouč namířil do tyče! A z protiútoku udeřilo. Do přečíslení se rozjel Bartek a trefil přesně mezi Hanuljakovy betony.

Plzeňští měli ideální možnost k vyrovnání hned po devětapadesáti vteřinách třetí třetiny. Píša v úniku fauloval Kováře a následovalo trestné střílení. Forhendový manévr však Svoboda přečetl. Plzeňská radost propukla naplno až závěru. V 58. minutě si od zadního mantinelu vyjel do střelecké pozice Duda a trefil neomylně nad Svobodovu lapačku.

Prodloužení trvalo jen krátce, když hrubou minelu v pardubické defenzivě s klidem potrestal Vlasák.

Pardubice - Plzeň 1:2 pp

Fakta – branky a nahrávky: 36. Bartek (Jillson) – 58. Duda (Straka, Benák), 62. Vlasák Kovář, Modrý). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:11, navíc Duda 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 10055.

HC Eaton Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei, Jillson – Kolář I, Kousal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Radil, Rákos, Buchtele – Pineault, Semorád, Nahodil. Trenér: Jandač.

HC Plzeň 1929: Hanuljak – Benák, Hanzlík, Modrý, Dresler, Frolo, Slaney – Vostřák, Kovář, Vlasák – Stránský, Straka, Duda – Plášek, Haman, Lev – Lammers, Dvořák, Heřman. Trenér: Jelínek.

Autor: Radek Špryňar

27.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká.
19

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.