Hvězda zápasu
MAREK ĎALOGA, obránce Pardubic (v utkání 1 gól): Úvodní třetina byla jenom jeho. Byl první v útoku, během okamžiku zase hlídkoval vzadu. Jeho skvělé bruslení Energii hodně děsilo.

Předkolo play off v hokejové extralize měly Pardubice v kapse už před zápasem díky tomu, že Slavia nezískala tři body proti Spartě. Ve Varech mohly nastoupit s klidnou hlavou a na jejich výkonu to bylo hodně znát.  Tomáš Nosek s Lukášem Radilem vymýšleli jednu útočnou kulišárnu za druhou, bek Marek Ďaloga vypadal, jako kdyby byl naklonovaný, protože byl všude… Tým šlapal skvěle.

Po první třetině mohli Východočeši vést klidně 5:0, ale ujaly se jen střela Ďalogy pod víko a přesilovková rána z pokleku Lukáše Endála.
Ve 35. minutě si sice hosté trochu zavařili, když nechali před brankou volného Radima Hrušku, jenž snížil.

Ale pak Petr Sýkora ukázal, že se do pohody. Sólo proměnil podle svého starého dobrého zvyku, nevymýšlel, prostě jen cukl zápěstím a propálil Tomáše Závorku potřetí.
V poslední dvacetiminutovce se Pardubice už zatáhly a bránily náskok. Energii do větších šancí nepouštěly, výjimkou byla pouze přesilovková tyč Martina Zaťoviče. V power play Varů přidal čtvrtý gól Nosek.
Jedinou pardubickou komplikací bylo další zranění. Po Aleši Píšovi, Jiřím Cetkovském, Radovanu Somíkovi vypadl ze hry ještě kvůli vykloubenému ramenu mladý ruský útočník Valentin Pjanov. Pardubičtí trenéři mají tak k dispozici o celý jeden útok méně.

Karlovy Vary – Pardubice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Fakta – branky a nahrávky: 35. Hruška (Pohl, Gulaši) – 6. Ďaloga (Radil,
Zohorna), 17. Endál (Kolář, Sýkora), 39. Sýkora (Číp, Ďaloga), 60. Nosek.

Rozhodčí: Polák, Hradil – Brejcha, Suchánek.
Vyloučení: 5:6, navíc Bičánek