Druhý domácí zápas a druhá porážka. Pardubice hokejovou Ligu mistrů příliš šťastně nerozjely. Švédský Färjestad většinu zápasu vedl. Na góly domácích ve třetí třetině pak vždycky rychle odpověděl.

Východočeši dlouho sváděli marný souboj s brankářem Justinem Poggem. Tenhle urostlý Kanaďan dříve platil za velký talent, Toronto si ho piplalo na farmě, aby naskočil do NHL, jenže mezi dospělými mu to za mořem zoufale nešlo.
Ničila ho nevyrovnanost. Před třemi roky vyrazil do Itálie. Vypadalo to, že se nad ním za chvíli zavře voda a bude hrát jen „sranda hokej". Jenže on se srovnal. Dostal se nahoru.

Vloni si báječně vedl ve Färjestadu a na začátku nové sezony dokazuje, že to nebyla náhoda.

V minulém kole Ligy mistrů vynuloval Davos. Teď jeho mohutný klín dlouho mučil Pardubice.
Vydatně mu pomáhal celý tým. Tlak domácího souboru?

Dlouho ani památky. Disciplinovaný Färjestad ho do žádných velkých akcí nepouštěl. Pogge likvidoval spíš jen střely z dálky.

Švédský tým se dostal do vedení ve 14. minutě, střelu Milana Gulaše tečoval za výborného Roberta Kristana John Persson.

Že měl Färjestad kliku a nebýt Gulašovy zlomené hokejky, puk tak atypicky nevyletěl na bránu? Pravda. Ale štěstí si hosté zasloužili, byli lepší. Dvě třetiny o hodně. Dynamu se vůbec nedařilo to, co vycházelo minule s Davosem, žádný brutální nápor a kolotoč. Ne, hrálo se podle švédských not.

V poslední části se Pardubice zvedly, přestaly být vepředu tak neškodné, jenže Färjestad na jejich dva góly pokaždé dokázal rychle odpovědět. Svobodovo vyrovnání bylo smazáno během dvaceti sekund, Rolinkovo do tří minut.
Dynamo má postup stále ještě ve svých rukách, ale potřebuje vyhrát v Davosu i v Karlstadu.

Pardubice – Färjestad 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Fakta – branky a nahrávky: 50. Svoboda (Gregorc, Sýkora), 55. Rolinek (Sýkora) – 14. Johan Persson (Gulaš, Ryno), 51. Johansson (Nygren), 58. Ryno (Nygren). Rozhodčí: Piechaczek, Úlehla – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:8, navíc Marcinko (Pardubice) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 3025.
HC Dynamo Pardubice: Kristan – Štajnoch, Čáslava, Gregorc, Zdráhal, Šeda, Bokroš, Drtina, Látal – Sýkora, Rolinek, Poulíček – Tybor, Nahodil, Svoboda – Kaut, Marcinko, A. Havlík – Půhoný, Šimun, Kolář.
Färjestad BK: Pogge – Wikstrand, Nygren, Holos, Erixon, Tollefsen, Gunnarsson, Arell, Nygard – Olofsson, Eriksson-Ek, Asplund – L. Persson, Ryno,
Johansson – Earl, John Persson, Gulaš – Roymark, Johan Persson, Wallin.