V takových chvílích ze sebe slova soukáte zatraceně těžko. Jste tak blízko k postupu a ve vteřině propadnete pocitům naprostého zmaru.

„Je to hrůza. Strašně jsme chtěli vyhrát. Byli jsme nahecovaní, ale nevyšlo to,“ tiše pravil Libor Pivko, střelec dvou branek v nejdelším utkání české hokejové historie. Pardubice po smutné neděli v play off končí, Plzeň zažívá slastné pocity. Strakovo vojsko prorazilo další zátaras.

Co vám prolétlo hlavou, když Adamský rozhodl?
(tichým hlasem) Konec sezony. Přitom jsme po celou dobu hráli výborný hokej. Pak přijde sedmý zápas, který je trochu loterie. A vyšla Plzni.

Po zápase jste dlouho zůstal oblečený ve výstroji. Nemohl jste uvěřit, že je konec?
Je to těžké. Každý se s tím nějak srovnává, každý jinak. Mě osobně to hodně mrzí, ale život jde dál.

Dají se vůbec vaše pocity vyjádřit slovy?
Je to hrůza. Dáte to toho všechno a stejně to nevyjde… Pak hledáte chyby u sebe. Kde je příčina, co byste udělal jinak.

Po vítězné brance Adamského předvedl plzeňský obránce Nedvěd nechutné gesto směrem k vaší střídačce. Viděl jste to?
Je to ubožák. Co jiného vám na to mám říct. Nevím, na koho tam vykřikoval, co si tam dokazoval. Nás to mrzelo.

V prodloužení jste měli plno šancí zápas rozhodnout.
Chtěli jsme hned zkraje něco udělat. Před prodloužením jsme si říkali, že musíme střílet, že gól může padnout z čehokoliv. Bohužel, Plzeň byla šťastnější.

Tvrdík tyč, Zohorna sám před Cháberou netrefil branku. Budou se vám tyhle scény dlouho vracet?
Tohle k hokeji patří. Buď dáte a jste vítěz. Nebo nedáte a prohrajete.

Na začátku třetí třetiny jste dostali laciný gól na 2:3. Byl to hodně stresující okamžik?
Už nebylo cesty zpátky. Buď dáme gól, nebo bude konec sezony. Nakonec jsme ho dali, to nás drželo nad vodou.

Následovalo prodloužení. Co se dělo v kabině? Nikdo z vás asi neměl zkušenosti s tak dlouhým zápase, že?
Já ano. Na farmě v Americe jsme jednou vyhráli až ve třetím prodloužení. Pro obě mužstva to je stejné. Ve velké míře rozhoduje štěstí.

Sil jste měli dost?
To jo. V tom problém nebyl. Kluci byli nahecovaní, moc jsme chtěli. Hráli jsme doma, před fantastickými fanoušky. Strašně jsme chtěli vyhrát.

Jak moc ovlivnil výsledek čtvrtfinále Martin Straka?
Jeho řada rozhodla. Snad nikdo jiný za ně góly nedal. Snad až na Adamského. Prostě hrají výborně. Martin Straka je jeden z nejlepších hokejistů extraligy, a to plně předvedl v play off.

Před startem sezony vám nikdo nevěřil. Nakonec jste skončili druzí po základní části. Bolí vyřazení o to víc?
Bolí, bolí. Nikdo nečekal, že s klukama budeme takhle vysoko. Každý si myslel, že se budeme motat někde okolo desátého místa. No jo, prostě přišel sedmý zápas a Plzeň ho zvládla lépe.