VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bostockův návrat do Pardubic dopadl dobře

Pardubice – Je jen dobře, že se známí a oblíbení dirigenti čas od času vracejí k orchestru, s nímž úzce spolupracovali a s jehož členy je pojí znamenité umělecké výsledky.

22.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

V případě Douglase Bostocka a Komorní filharmonie to platí dvojnásob. Vedle skvělého porozumění si britského mistra taktovky s hráčským tělesem přinášejí Bostockovy návraty do Pardubic také jedinečnou možnost poslechnout si fundované nastudování méně známých skladeb ostrovních autorů.

Nejinak tomu bylo i v tomto týdnu, kdy se sympatický Angličan ujal řízení další dvojice abonentních koncertů.
Oba večery v Domě hudby byly rozděleny do vzájemně se prolínajících a doplňujících částí. V jedné zněla hudba Josepha Haydna, zdejším publikem tolik milovaná a ctěná. Tentokráte došlo na Symfonii č. 73 D dur Loveckou a Koncertantní symfonii pro housle, violoncello, hoboj a fagot B dur, přičemž sólových partů se ve druhé jmenované skladbě ujali členové Komorní filharmonie Libor Ježek, David Matoušek, Jiří Křenek a Filip Krytinář.

Všichni zúčastnění přistoupili k interpretaci se vší zodpovědností, a tak posluchači mohli být spokojeni, neboť právě to na „svém“ orchestru nejvíce oceňují.

A které skladby reprezentovaly hudbu britskou? Nejprve Suita na anglické lidové nápěvy Benjamina Brittena, drobná, avšak překvapivě propracovaná kompozice, jež jen zdánlivě působí jako oddechová záležitost.
Velkým objevem pak pro posluchače mohly být dva žánrové obrázky, pod nimiž je podepsán u nás takřka neznámý pozdně romantický autor Frederick Delius.

I v těchto případech vyjádřilo pardubické publikum dirigentovi i filharmonikům vstřícné přijetí.

22.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Národní házená: Opatovičtí měli pevnější nervy v penaltové loterii

Ivan Hlas

Pernštejnská Fortuna láká na Spirituál kvintet, Ivana Hlase i Ivo Jahelku

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

Pardubice – Odvážný plán. Jmenuje se návrat do ŽBL. Sice do dvou let, ale je vskutku smělý. Za necelé dva měsíce zahájí mistrovskou část nové sezony 2017/18 prvoligové basketbalistky BK Studánka Pardubice. 

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Rosice – O víkendu se na rosickém nádraží uskuteční setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic, některé větší typy nabídnou i svezení. 

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení