VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den D se blíží, nominovat lze i na internetu

Východní Čechy – Slavnostní galavečer, na kterém bude oceněno dvacet dobrovolníků, se uskuteční v pardubickém Domě hudby. Nominace je možné posílat do pátku 18. března.

26.2.2011
SDÍLEJ:

Pardubický Dům hudbyFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Pomáhají bez nároku na odměnu druhým. To jsou dobrovolníci. Jejich práci pro zdravotně postižené, děti, seniory, nemocné a další potřebné už sedmým rokem oceňuje anketa Den D neboli Den dobrovolníka. Veřejnost má možnost nyní nominovat ty, kteří pro své okolí dělají něco navíc. Slavnostní vyhlášení, Galavečer Dne D, se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna od sedmnácti hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.

Nominace posílejte do 18. března

Nominace je možné posílat do pátku 18. března. Využít lze buď tiskopis, nebo vyplnění nominace na internetu. On-line formulář najdou zájemci na internetové adrese www.den-d.eu. Tato forma se v loňském roce velmi osvědčila. „Dobrovolníky najdeme nejčastěji v sociální, zdravotní, kulturní, sportovní a výchovné oblasti. Na území obou východočeských krajů jich působí tisíce.

Každoročně vybereme několik zajímavých dobrovolnických osobností, které si odnesou keramickou sošku a další věcné dary. Jestli znáte ve svém okolí nějakého dobrovolníka, neváhejte a nominujte jej prostřednictvím on-line formuláře na webové stránce www.den-d.eu/nominace. Nominační listy je možné též stáhnout z internetové adresy www.den-d.eu,“ vysvětluje Jan Machek, ředitel obecně prospěšné společnosti Terra nostra – malebný kraj, o.p.s., která je pořadatelem galavečera. Letos bude oceněno dvacet dobrovolníků.

Navrhovatel může poslat kandidaturu pouze dvou osob. Každý návrh musí obsahovat kromě jména, adresy a kontaktu také popis činnosti a důvod navržení dobrovolníka, dále písemný souhlas navrženého s kandidaturou, stručnou charakteristiku navrhovatele a kontaktní spojení na něj.
Dobrovolnická činnost musí být vykonávánana na území Pardubického a Královéhradeckého kraje nebo se musí jednat o organizaci se sídlem v těchto krajích. Dobrovolník svou práci musí vykonávat nejméně šest měsíců.

Nominace je ale možné posílat i na poštovní adresu Terra Nostra – Malebný kraj o.p.s., Jasmínová 97/15, 503 32 Hradec Králové.
Z došlých návrhů vybere odborná komise, složená ze zástupců veřejné správy, známých osobností, zástupců médií a sponzorů dvacet oceněných. Zároveň bude udělena i Cena veřejnosti.

Veřejnost bude mít šanci hlasovat

V letošním roce se hlasování veřejnosti odehraje od 18. března do 6.dubna.
„Den D má především zviditelňovat dobrovolnictví v očích veřejnosti. Proto nemůže být komorní akcí, proto je slavnostním galavečerem, který přitahuje pozornost,“ dodává Jan Machek.

26.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Dynamo zdolalo podruhé Motor. Tentokrát po obratu

Pohřesovaná Markéta Lohynská

Policie hledá vozidlo a jeho řidičku, která hrozí sebevraždou

Nepoučitelný zloděj, za čokoládu už mu hrozí soud

Pardubice - Krást se nemá. Krást opakovaně už vůbec.

Hádali se tak, až doma nikdo nezůstal

Pardubice - Každý do svého rohu. Žena šla spát k dceři, muž k mamince.

Hledaného poznala hlídka na ulici

Pardubice - Hledaný muž měl smůlu, hlídka strážníků jej poznala na ulici

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení