VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hokejová výstava táhne veřejnost!

Pardubice - Zmapování devadesáti let pardubického hokeje si na zámku nenechalo ujít více než tisíc lidí! Lidé sem mohou chodit až do 28. dubna

2.2.2013
SDÍLEJ:

Výstava k 90 letům pardubického hokeje na pardubickém zámku.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Teprve necelých čtrnáct dnů „běží" na pardubickém zámku unikátní výstava věnovaná a mapující devadesátiletou historii pardubického hokeje. Ovšem již během této doby sem zavítalo více než tisíc návštěvníků!

Na jubilanty čeká permanentka

Stejně jako tisící Dorotka Hetychová, která se stala jubilejní návštěvnicí již ve středu, bude sezonní vstupenkou odměněn i tří a pětitisící návštěvník.
Odměna však čeká také na samotné autory a pořadatele výstavy v podobě pochvalných postřehů a vyjádření díků, které do pamětní knihy píší návštěvníci. „Za ty zápisy všem děkuji, dělají nám radost. Vyjadřují a oceňují společnou práci a snahu pro úspěch výstavy. Proto rádi přivítáme každého návštěvníka a věříme, že cesty na pardubický zámek nebudou litovat," řekl spoluautor výstavy a hokejový historik Milan Černický.

Dresy, odznaky, puky, hokejky…

Na výstavě mohou návštěvníci vidět kromě desítek nejrůznějších dresů, výzbroje a výstroje, odznaků, puků, informačních brožur, pohledů či v neposlední řadě například také dobových fotografií i zhruba třicetiminutovou projekci z devadesátileté historie pardubického hokeje. Tou návštěvníky provázejí zřejmě největší pardubické legendy – Vladimír Martinec a Dominik Hašek. Oba pochopitelně zmiňují i své hokejové životy. Ve videobloku nechybí ani nejzajímavější momenty z utkání při zisku posledního mistrovského titulu.

Několik minut 
v bouřícím kotli

„Návštěvou této projekce se lidé také ocitnou na několik minut v prostředí, které hráčům při hře vytváří fantastické pardubické publikum, které je v extralize skutečně nejlepší," zve širokou veřejnost na výstavu Milan Černický.

Sběratelé kuriozit mohou zajásat

Zajásat však mohou také sběratelé hokejových kuriozit. V pokladně pardubického zámku totiž mají lidé možnost zakoupit si pamětní puk se znakem klubu a na druhé straně se snímkem pardubického zámku. K mání je zde ovšem také třetí kniha o pokračování historie pardubického hokeje, kterou Milan Černický vydal rovněž u příležitosti oslav 90. výročí.
Klubový historik, autor tří knih o pardubickém hokeji a zejména spoluautor této výstavy je si ovšem vědom, že tuto unikátní výstavu by bez pomoci nezvládl.

Obrovské uznání 
a veliký dík všem

„Vzhledem k zájmu veřejnosti a fanoušků pardubického hokeje mám z dosavadní návštěvnosti obrovskou radost. Sám bych ale nic nedokázal, proto bych ještě jednou rád poděkoval vedení hokejového klubu ČSOB Pojišťovna Pardubice a všem jeho zaměstnancům. Uznání ovšem zasluhují i všichni zaměstnanci Východočeského muzea pod vedením ředitelky Jitky Rychlíkové. Veliké díky patří také kurátorce výstavy Věře Doležalové. Chci všem vyslovit obdiv za jejich profesionalitu, snahu a spolupráci. Poděkování patří pochopitelně také všem, kteří nám zapůjčili cenné věci. Zejména hráči je získali po nemalém úsilí, kdy je museli vykoupit litry potu…," řekl Pardubickému deníku Milan Černický.

Na výstavu každý den mimo pondělí

Výstava je otevřena a tudíž veřejnosti přístupná každý den mimo pondělí, a to od 10 do 18 hodin. Naposledy budou moci návštěvníci přijít a pokochat se slavnou hokejovou historií v neděli 28. dubna.

Autor: Jan Šafář

2.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení