VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kino již dlouho prodělává, dostalo ale novou šanci!

HOLICE - Řešení situace kina vidí ředitel holického kulturního domu v české filmové klasice

11.9.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Posláním Kulturního domu města Holic je mimo jiné i zajištění provozu městského kina. Jak však ukazují dlouhodobě sledované ekonomické parametry, jedná se o provoz značně prodělečný. „Městské kino je v současné době velkým problémem kulturního domu. Průměrná návštěvnost se pohybuje kolem dvaceti návštěvníků na film. Zářnou výjimkou jsou pouze filmy české provenience, na něž chodí až stopadesát diváků. Jedná se ale o dva nebo tři filmy ročně. V souhrnu tak holické kino prodělává,“ sdělil našemu Deníku ředitel holického „kulturáku“ Vítězslav Vondrouš.

Filmové minisérie

Zřizovatel kulturního domu, město Holice, však podle Vondrouše nemá zájem kino zrušit a proto vedení kulturního domu přišlo s novou koncepcí. „Společně s dramaturgickou radou si myslíme, že promítat v Holicích americké filmy je zbytečné. Divákům proto nabízíme měsíční minisérie dvou až tří starších českých filmů hereckých či režisérských osobností,“ vysvětlil záměry ředitel Vondrouš.

Návštěvníci se tak mohou v září přijít podívat na filmy režiséra Jiřího Menzla Rozmarné léto a Ostře sledované vlaky, říjen pak nabídne retrospektivu filmového díla holického rodáka, herce a režiséra Jana Kačera. „Naším záměrem je minisérii doplnit o besedu s hlavním protagonistou,“ pokračoval Vondrouš.

Za zmínku stojí i spolupráce s Ivo Klimešem, pracovníkem Národního filmového archivu, který Holicím nabídl spolupráci. „Pan Klimeš má k našemu městu vřelý vztah a pomůže nám s výběrem osobností i filmů,“ doplnil ředitel a dodal, že dramaturgie kina bude vycházet i z diváckých ohlasů.

Minisérie tematických filmů bude pravidelně prokládána i úspěšnými současnými českými a zahraničními filmy. Promítacím dnem bude pokaždé úterý se začátkem v 19.30 hodin a cenou čtyřicet korun za starší české filmy.

Pauza v létě? Zvyk

Nezodpovězena zůstala řadu let otázka, proč kino nepromítá o prázdninách. „Také jsem se ptal, ale nikdo mi nedokázal uvést pádné důvody. Prostě to byl zvyk. S dramaturgickou radou pro příští prázdniny chystáme kulturní náplň a věřím, že její součástí bude i nabídka filmových představení,“ odhalil plány Vondrouš.

Dětem stále stejně

Kino jednou za měsíc promítalo také pro nejmenší diváky. Dětská filmová představení zůstanou zachována tak, jak jsou na ně děti zvyklé. Promítat se bude jednou měsíčně od 17.00 hodin.

Kulturní dům bude také nadále provozovat i „školní kina“. „Žákům pravidelně promítneme ty filmy, o které projeví prostřednictvím pedagogů zájem,“ zakončil Vítězslav Vondrouš. Bližší informace na www.kd.holice.cz.

11.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení