VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kámoše na zámek pozve vítězný videoklip na 'netu'

Pardubice - Na Fóru cestovního ruchu, které se konalo v AFI Paláci, vyhodnotil Pardubický kraj tvůrčí soutěž pro mladé Pozvi svého kámoše na pardubický zámek.

24.11.2011
SDÍLEJ:

SOUTĚŽ Pozvi svého kámoše na pardubický zámek má své vítěze. Nejvíce sympatií poroty si získal Lukáš Pidhorodecký z Lozic (uprostřed). Na snímku s radními Pardubického kraje Miroslavem Stejskalem a Janou Pernicovou. Foto: Foto: archiv krajského úřadu

Ukázat nové cesty

Ta měla pomoci ukázat nové cesty, které oslovují novou generaci a inspirují ji k návštěvě tradičních památek a institucí.
V součtu hodnocení jednotlivých členů poroty získal nejvíc bodů Lukáš Pidhorodecký z Lozic s námětem na krátký virální videoklip umístěný na oblíbeném internetovém serveru.

Na druhém místě ocenila porota náměty Petra Horáka z Pardubic, který se ovšem více zabýval nabízeným obsahem aktivit pro mládež na zámku než jejich propagací.

Třetí pozici obsadil Vojtěch Šlesinger ze Žamberka, který přišel s nápadem průvodcovské aplikace do chytrého telefonu doplněnou soutěží o ceny.
Většina soutěžících ukázala jasný trend: mladí lidé málo čtou a jejich hlavním komunikačním prostředkem je internet. Krátké vtipné nebo tajemné sdělení je pro ně zajímavější než klasická reklama, leták nebo plakát.

„Je vidět, že i naše tradice, kulturu a historii můžeme prezentovat moderními prostředky, které budou této generaci blízké,“ konstatovala členka poroty Jana Pernicová, radní Pardubického kraje pro školství, kulturu a památkovou péči.
Pohled z jiné strany měl radní pro cestovní ruch Miroslav Stejskal, kterému by se líbilo, kdyby pardubický zámek podle jednoho ze soutěžních návrhů inspiroval některého českého režiséra k natočení pohádky:

„Cestovní ruch je obchod se sny a tady byla představena řada snů, z nichž některé se dají realizovat,“ řekl krajský radní Stejskal po prostudování přihlášek.

Dobré nápady

Největší význam měla soutěž pro management Východočeského muzea v Pardubicích. Jeho ředitelka Jitka Rychlíková tak dostala malou sondu do světa potenciálních návštěvníků z řad mladé generace. „Ráda bych poděkovala všem účastníkům za jejich nápady,“ konstatovala.

„Ne všechny můžeme využít, ale v každém případě jsem se utvrdila v tom, že některé naše plány jdou dobrým směrem a v něčem máme vůči mladým rezervy. Zaujal mě třeba hlad mladých lidí po romantických dárcích, ale nejvíc jsem ocenila komunikaci s touto generací pomocí virálního videoklipu,“ poznamenala Jitka Rychlíková.

Cesta do Bruselu

Vítěze čeká na jaře příštího roku ve spolupráci se Zastoupením Pardubického kraje v Bruselu a s poslancem Evropského parlamentu Jiřím Havlem cesta do hlavního města unijních institucí. Pro ostatní účastníky nachystaly drobné dárky Pardubický kraj, Destinační společnost Východní Čechy a Východočeské muzeum.

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pardubické letní kino.

Kráska a zvíře zazpívají v kině

Vysněné dětské postele

Hokejisté Pardubic vstřelili pět gólů Zlínu

Zlín, Pardubice – Hokejisté Dynama získali sedmé vítězství během přípravného období. Ve Zlíně Pardubičtí využili dvě přesilové hry, jednou se trefili v oslabení. Další přípravný zápas budou hrát ve čtvrtek doma proti Olomouci (18.00). 

Fotbalové výročí: Plné tribuny vítaly první ligu

Pardubice – Je to jeden z milníků ve více než stoleté historii pardubického fotbalu. A právě v tomto týdnu si ho místní klub připomíná. Před osmdesáti lety měla v Pardubicích premiéru nejvyšší fotbalová soutěž. 

Dům dětí a mládeže se dočká oprav

Pardubice – Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. Čeká ho komplexní zateplení obvodového pláště a střech všech čtyř objektů. Při zateplování dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. 

Dvě hledané osoby předvedli strážníci na policii

Pardubice - Strážníci doručili dvě hledané osoby. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení