VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolomazník se vrací do pardubického divadla

Pardubice – V loňském ročníku Grand Festivalu smíchu se při soutěžním programu na prkna Východočeského divadla (VČD) vrátil Milan Němec. Letos VČD přivítá dalšího navrátilce, Tomáše Kolomazníka, jenž se objevil v Divadelní komedii Městského divadla v Karlových Varech. Dnes se představí ve hře Kacířka, již nastudovala jeho domovská scéna Západočeského divadla v Chebu.

3.3.2012
SDÍLEJ:

Z představení Kacířka. Tomáš Kolomazník vlevoFoto: archiv

Tomáši, jaké to je vrátit se zpět do Východočeského divadla?
Určitě je to  zvláštní, ale vesměs převládají pozitivní pocity. Doufám, že tady potkám ještě nějaké bývalé kolegy a kamarády a prohodím s nimi pár slov.

Když si vybavíte pardubické angažmá, co vás napadne první?

Především to byl můj první kontakt s profesionálním divadlem a to vždycky v člověku nějak zůstane, je to srdeční záležitost. Pardubice jsou pro mě nostalgie a vzpomínka na pěkné hry. Samozřejmě mi to dalo hrozně moc do dalšího života. Je to vzpomínka na lidi, které teď nevidím, s tím, že nic není nemožné a vždycky se můžeme potkávat. Například v Divadelní komedii v Karlových Varech se potkávám s Jirkou Seydlerem a Michalem Przebindou, kteří jsou hlavními iniciátory znovuobnovení divadla v Karlových Varech, takže přátelství a  kontakty z Pardubic přetrvávají.

Jaké role z Pardubic teď s odstupem času považujete za ty zásadní a na které rád vzpomínáte?

Určitě to byli Pokrevní bratři a také první role (Loupežník), která možná nebyla ani tak divácky úspěšná, ale s odstupem času je Čapkův text takový nadčasový a mladých floutků tohoto typu je ve světě pořád hodně. V podstatě se ten příběh může odehrávat kdekoli ve světě. A Pokrevní bratři s Petrem Novotným, to byla vždycky moc pěkná práce, na tu vzpomínám rád. Samozřejmě také na Naprosté šílence s Jirkou Seydlerem, ale bylo toho ještě hodně.

Co říkáte na to, že se účastníte prologu Grand Festivalu smíchu s Divadelní komedií z Karlových Varů a v soutěžním programu s Kacířkou z Chebu?

Je to zvláštní kombinace  a uvidíme, jak tady uspějeme. Myslím si, že obě představení mají něco do sebe. Já tedy spíše stojím na straně chebského představení. Divadelní komedie je také kvalitní, ale bližší mi je text Kacířky. Je to současná hra o globálním oteplování a podle mě je velmi vtipná. Pro mě to byl docela protiúkol, protože hraji vysokoškolského profesora. Bylo to složité, velmi těžce jsem se dostával do pocitu někoho takto vzdělaného a fundovaného. Ale hra je to opravdu dobrá. Richard Bean je specialista přes „stand up“ komedie, je to velmi chytře napsané a doufám, že se to tady bude líbit.

Jaké budete mít ambice na Grand Festivalu smíchu? Vyhrát nebo zúčastnit se?

To je otázka! Nevím, to samozřejmě záleží na porotách nebo na divácích. Vážně se neodvažuji odhadovat, jak to dopadne. Samozřejmě ale máme ty nejvyšší ambice.

Co říkáte na samotnou myšlenku Grand Festivalu smíchu?

Začátek každé takovéto bohulibé myšlenky je podle mě správný, jen mi trošku přijde líto, že zúčastněné soubory nemají možnost se navzájem vidět a posoudit. Jinak si myslím, že je to zajímavá myšlenka, a věřím, že bude stále takto úspěšně pokračovat.

Jaký je váš postoj k hraní komedií a vážnějších rolí? Co máte raději?

Dramaturgické nastavení v Chebu je spíše současné a velmi odvážné, ale přeci jen je potřeba dát divákovi pocit, že se v divadle může uvolnit. Samozřejmě děláme tak pestrý repertoár, že máme komedie i temnější věci. Mám rád kontrast s pocitem, že divák se jde do divadla pobavit a odchází zasažený trošičku jinak. Nemám nic proti „řachandám“,  vyloženě stylovým komediím, ale zahrát si temnou věc je pro mě blaho. Samozřejmě mám rád i komedie, zrovna Kacířka je příkladem, že to funguje. Ale je těžké něco konkrétně vypíchnout, záleží samozřejmě na všech okolnostech. Nejdůležitější asi je, kdo to dělá a jak se to pojme, protože z každého textu se dá udělat strašné představení, ale i z nějakého ne úplně kvalitního se dají vytvořit velmi pěkné věci.

(vcd)

Autor: Redakce

3.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Spirituál kvintet hrál poprvé na hradě Střekov, přišlo tisíc lidí.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení