VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malované kouzlo Vánoc se pokusí zachytit děti z mateřských škol

Pardubice - Nejlepší práce ze všech školek budou vystaveny v pardubické Hell Yeah Gallery ve Sladkovského ulici. Výstava začíná 17. prosince

15.11.2012
SDÍLEJ:

Otevření Hell Yeah Gallery v PardubicíchFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

I když svatý Martin nechal tentokrát svého bílého koně doma, jeho tradiční příchod minulou neděli ohlásil, že se pomalu, ale jistě blíží jedno z nejkouzelnějších období roku. Doba snění a splněných přání. Čas Vánoc.

Vánoce jsou  magické

O tom, že Vánoce jsou magické, není jistě pochyb. Jsou však i pohádkově kouzelné a  hravé.  Právě proto patří především těm nejmenším. Stačí jedno zacinkání rolniček v dálce a v dětských srdcích ihned vzplanou ohníčky touhy a očekávání, jaké že překvapení na ně letos bude čekat pod stromkem. Než se ale naplno rozhoří svíčky a zavoní purpura, bude to přeci jen ještě chvíli trvat.
„Nekonečné týdny, které zbývají do onoho vytouženého Štědrého dne, všem žáčkům svých mateřských škol zpříjemní první pardubický městský obvod.  Přicházíme s velkou výtvarnou soutěží na téma Vánoce," uvedl starosta „pardubické jedničky" Jaroslav Menšík.
Soutěž chce v maximální míře podpořit dětskou kreativitu a fantazii. Proto také není nikterak omezena. Zúčastnit se jí mohou jakékoliv výtvarné a umělecké práce, vyrobené libovolnou technikou.

Soutěž určená žáčkům všech mateřských škol v prvním městském obvodu končí magickým datem 12. 12. 2012 ve dvanáct hodin.
„Tehdy budou nejlepší práce ze všech školek vybrány, ohodnoceny a vystaveny v pardubické Hell Yeah Gallery ve Sladkovského ulici čp. 484. Slavnostní zahájení výstavy, která potrvá do konce roku, se bude konat v pondělí 17. prosince v 16 hodin.  Z šikovných předškoláků se tak, jako kouzlem, na dva týdny stanou malí umělci, jejichž výtvory budou moci ve skutečných výstavních prostorách obdivovat nejen rodiče a kamarádi," konstatovala předsedkyně komise pro školství, kulturu a tělovýchovu Andrea Troníčková.

Jedinečný zážitek a atmosféra

A protože Vánoce jsou hlavně časem dárků a radosti, dostane každá ze zúčastněných školek od prvního pardubického obvodu pro své šikovné žáky malý dáreček v podobě finančního příspěvku. Ale největším dárkem bude pro všechny  jedinečný zážitek a neopakovatelná předvánoční atmosféra.

„Než opět naplno propukne předvánoční shon a ruch, než se obchody promění v bitevní pole a strhne se vřava o ten nej, nej dárek, než domácnosti pohltí velký úklid, pečení a smažení, je tu čas na chvilku se zastavit a plnými doušky nasát ty báječné okamžiky ticha a klidu. Ta pravá sváteční pohoda totiž přichází nenápadnými krůčky, bez velkých slov a bombastických darů, přichází s drobnými, často neprávem přehlíženými radostmi a pozornostmi," dodal Jaroslav Menšík.

Autor: Redakce

15.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení