VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Léčivé obrazy malíře Zdeňka Daňka v Galerii Mázhaus

PARDUBICE - Chcete vidět na vlastní oči léčivé obrazy a barvy? Tak přijďte v úterý od sedmnácti hodin na vernisáž výstavy mladého malíře Zdeňka Daňka do Galerie Mázhaus. Ta sídlí vedle radnice na Pernštýnském náměstí.

13.8.2007
SDÍLEJ:

Výstava léčivých obrazů Zdeňka Daňka v galerii Mázhaus v PardubicíchFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

„Jde o mou první soubornou výstavu v Pardubicích,“ řekl Zdeněk Daněk, který pochází z Bezděkova na Přeloučsku. „Témata mých děl jsou vesměs pozitivní, i když někdy působí bizarně, a to hlavně v případě, že vyjadřují myšlenky environmentalismu, což je moderní výraz pro známější, ale u nás dnes už skoro sprosté slovo ekologie,“ uvedl autor, jehož převážná většina vystavených děl se točí kolem krajiny. „V galerii budou k vidění tři tematické okruhy. První z nich jsou obrazy abstraktní. Další vznikly během mého hledání magických míst v plenéru. Třetí okruh by se dal pojmenovat desaterem zdravého a udržitelného vývoje. Je zde vyobrazen například oživlý strom či rodina házející automobil do propasti,“ informoval náš Deník Zdeněk Daněk, který do Galerie Mázhaus umístil i své výtvory zařazené v cyklu Amatérský vlastenec.

„Jde o věci, které mě během života napadají a nejsou ani ambiciózní, ani megalomanská, vznikají pouze v dané chvíli pro radost,“ sdělil autor, který se poslední měsíc intenzivně věnuje problematice léčivých obrazů a barev.

„Zajímají mě témata, která jsou na rozhraní umění a kýče. Léčivými obrazy se v poslední době zabývá spousta lidí. Zpočátku jsem jejich účinkům příliš nevěřil, ale jak se mi podařilo získat vědecky ověřenou léčivou barvu blahodárně využívající kysličník titaničitý, okamžitě jsem se pustil do práce,“ pravil Zdeněk Daněk.

„Momentálně mám k dispozici pouze bílou léčivou barvu, takže jsou možnosti tvorby trochu omezené, ale zase je to nový patent českých vědců a já se domnívám, že umění musí jít s dobou,“ dodal autor.

„Pokusil jsem se vytvořit také léčivý obraz bez léčivých barev. Uvidíme, jestli i 300 let starý dub dokáže přes obraz vyzařovat na návštěvníky energií. Věřím, že ano, protože pokud to nedokáže, je to bezcenné dílo,“ uzavřel.

13.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení