VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městské slavnosti zakončí Velká ohňostrojová show

Pardubice - Součástí dnešního programu bude i lampionový průvod, Běh naděje, Dny medu či koncerty

8.10.2011
SDÍLEJ:

Ohňostroj. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Jan Škvára

Městské slavnosti, vyplňující tradičně týden mezi Zlatou přilbou a Velkou Pardubickou, nejsou příležitostí pouze pro profesionály, ale zejména pro různá sdružení, spolky, soubory a jiná uskupení působící v Pardubicích.
Své dveře dnes otevřou zájemcům také galerie, muzea, kluby, divadla i historická místa Pardubic.

Dny medu

Dnešní program Městských slavností odstartuje průvodem včelařů, tanečníků a muzikantů od restaurace McDonald´s směrem ke Kulturnímu domu Hronovická, kde bude probíhat výstava a ochutnávka včelích produktů. „Vystoupí zde folklorní soubory a návštěvníkům se předvedou lidová řemesla,” konstatovala Romana Vojířová, ředitelka Kulturního centra (KC) v Pardubicích.

Od 10 hodin je pro návštěvníky pardubického zámku připraven návrat do středověku. Historická akce, konaná v prostorách pardubického zámku, která všem návštěvníkům navodí atmosféru začátku 16. století.

Dechové orchestry

„Ve 13 hodin je pro všechny příznivce dechové hudby připravena tradiční Přehlídka dechových orchestrů. K poslechu zahrají v Kulturním domě Dubina hned čtyři dechové orchestry,” uvedla Romana Vojířová.

„Program nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky. Od 16 hodin se na Pernštýnském náměstí koná zábavné odpoledne. Během tohoto odpoledne jsou pro děti a jejich rodiče připraveny podzimní tvořivé dílny, kde se budou moci seznámit s tradičními i netradičními rukodělnými technikami a vyrobí si rozličné dárky z přírodních i jiných materiálů,”sdělila šéfka KC Pardubice.

Celtic Session

„Příznivci irského tance a keltské kultury si dnes od 14 hodin přijdou na své na Příhrádku. Kromě tanečních vystoupení TC Ryengle a živých vstupů irské kapely Jauvajs, jsou pro návštěvníky připraveny ukázky tvorby z keltské kultury, do kterých se zájemci mohou zapojit,” řekla Vojířová.

Průvod a ohňostroj

Populární lampionový průvod za zvuku dobové hudby, doprovodu kejklířů a středověkých světlonošů vyrazí v 18:30 hodin z Pernštýnského náměstí přes Příhrádek, předhradí a Labskou ulici směrem ke břehu Labe, kde proběhne tradiční Velká ohňová show.
Na závěr slavností vystoupí po ohňostroji na Pernštýnském náměstí punk rocková kapela Dukla vozovna.

Výtěžek z Běhu naděje na léčbu rakoviny

Dnes dopoledne pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub ve spolupráci s Klubem onkologicky nemocných Běh naděje. Jde o sportovně společenskou akci  navazující na sérii Běhů Terryho Foxe, které se v České republice úspěšně konaly v letech 1993 až 2007 a v Pardubicích po deset let. Tradiční běh pro zdraví a na podporu výzkumu léčení rakoviny se uskuteční jako součást podzimní části pardubických Městských slavností. Na trasu Běhu naděje se mohou vydat  z Pernštýnského náměstí všichni, sportovci i nesportovci, zdolat ji během, chůzí, jízdou na kole či na kolečkových bruslích, neboť se jedná o nesoutěžní akci. První start, pro běžce, se odehraje na Pernštýnském náměstí v 10:00 hodin dopoledne. Další, v 10:30 hodin, je pro bruslaře a cyklisty. Prezentace začíná v 9:00 hodin. Vítězi budou všichni, kdo se zúčastní a přispějí k naplnění tří poslání běhu: finančního (z dobrovolných příspěvků účastníků finančně podpořit výzkum léčení rakoviny), solidárního (vyjádřit solidaritu s nemocnými), preventivní (pravidelným pohybem a správnou životosprávou udělat něco pro své zdraví a předcházet onkologickým i ostatním civilizačním onemocněním). Nebude chybět zajímavý doprovodný program.

8.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení